Hviezda Anety Langerovej stúpa v Čechách i na Slovensku

Pamätáte si zrod albumu Anety Langerovej Na Radosti? Je to neuveriteľné, ale od vydania tohto prelomového počinu ubehli už celé 4 roky. Napriek tomu, že projekt Na Radosti uzrel svetlo sveta v roku 2014, Anetini fanúšikovia si neustále žiadajú koncerty k tomuto CD a tak umelkyňa naďalej cestuje, koncertuje a… VYPREDÁVA jednu koncertnú sálu za druhou. Už túto jar poteší svojimi koncertmi fanúšikov na Slovensku – 9. apríla sa predstaví v Pezinku, 11. apríla vo Zvolene a 12. apríla v Čadci. Na všetkých troch koncertoch bude Anetu Langerovú sprevádzať kapela a sláčikové trio. 

V roku 2014 Aneta Langerová rozkvitla. Ako žena i ako umelkyňa. 28. novembra 2014 spôsobila zemetrasenie na českom hudobnom trhu vydaním albumu Na Radosti.  Vydanie 4. štúdiového albumu uznávanej a rešpektovanej českej skladateľky, speváčky a hudobníčky sprevádzal dychberúci atmosférický videoklip k titulnému singlu„Tráva“

Album Na Radosti oficiálne vyšiel v novembri 2014. V januári 2015 už kamenné predajne jedna za druhou hlásili, že CD je vypredané. Vo februári Aneta vyrazila na turné „Na Radosti 2015“a odvtedy sú jej koncerty v Čechách i na Slovensku už 4 roky vypredané. Fanúšikovia si koncertnú šou, inšpirovanú úspešným projektom Na Radosti stále žiadajú, preto s ňou Aneta koncertuje dodnes a svoje živé vystúpenia postupne obmieňa a priebežne dopĺňa o nové skladby. „Koncerty sú pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu vidieť. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom,“opisuje úžasnú atmosféru svojich koncertov Aneta. 

Pre veľký úspech projektu Na Radosti Aneta vydala rovnomenný album aj vo forme vinylovej platne a 22. septembra 2017 vydaladvojdiskovú kolekciu live CD a DVD Na Vlně radosti – záznam koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým na konci roka 2016 oslávila dva roky “Na Radosti”.  

Album Na Radosti“ obsahuje 12 autorských piesní; ich ústrednou témou sú dievčatá a ženy, ktoré spája nielen čistota a krehkosť, ale i odvaha nájsť si vlastnú cestu. Na albume nájdete zmierenie, nádej, iróniu osudu, smútok i radosti. Všetko je však v rovnováhe. Prijímať život s nadhľadom a pokorou osobne považujem za veľké umenie,“dodáva Aneta. 

Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala Aneta  dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na magickom mieste, obklopení hlbokými šumavskými lesmi, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti:Na Radosti je miesto, kde sa zastavil čas a s ním i osudy ľudí, ktorí tam žili. To miesto sme si ihneď zamilovali, okúzlilo nás a vtiahlo do deja príbehov, ktoré chceme rozprávať,“ prezrádza speváčka. Pre celkový zvuk albumu sú charakteristické unikátne „podomácky“ vytvorené zvukové sample – prázdny hrnček od kávy s lyžičkou, zvuky tela, praskanie ohňa v krbe či zvuky šumavského lesa. Album bol nahrávaný v Studiu Faust Records a sláčiky v hudobnom štúdiu České televize. 

Úspech projektu Na Radosti priniesol Anete niekoľko prestížnych hudobných ocenení. V roku 2014 získala za album Na Radosti štyri sošky Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a taktiež ocenenie speváčka roka v ankete Žebřík.

TERMÍNY A MIESTA SLOVENSKÉHO JARNÉHO TURNÉ ANETY LANGEROVEJ

9. 4. 2019 –   Pezinok, Dom kultúry

11. 4. 2019 – ZvolenDom kultúry Podborová

12. 4. 2019 – Čadca, Dom kultúry

Všetky informácie o koncertoch a predpredaji vstupeniek nájdete na www.langerovaaneta.cza v sieti Ticketportal: 

www.ticketportal.sk/event/ANETA-LANGEROVA

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytla Adriána Čahojová