Chris Corner aka IAM{X} vystúpi 10. februára 2019 v Bratislave Predstaví svoj aktuálny elektro-rockový album Alive in New Light

Britský spevák a producent Chris Corner AKA IAMX vydal svoj posledný štúdiový album Alive In New Light (AINL) 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho predstaví naživo takmer presne o rok na to, v bratislavskom  Ateliéri Babylon totiž vystúpi v nedeľu 10. februára 2019. 

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner AKA IAMX vrátil vo februári tohto roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light (AINL). Sám Chris označil album ako “kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili”. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania. 

Aktuálne turné IAMX nesie názov Mile Deep Hollow Eurotourpodľa skladby “Mile Deep Hollow” z albumu AINL,  ktorá bola predstavená v americkej sérii televíznej stanice ABCHow To Get Away With Murderako Chrisova v poradí už 15ta skladba v tejto TV sérii. 

Chris Corner nahral, naspieval a zmixoval album AINLvo svojom obytnom prívese v kalifornskej púšti, ktorý je jeho fanúšikom už roky dôverne známy ako umelcovo obľúbené útočisko. “Pre púsť je typický tzv. white noise (biely hluk – náhodný signál, ktorý má rovnakú intenzitu na rôznych frekvenciách – pozn. autora),”vysvetľuje Chris. “Môžete sa doslova stratiťv detailoch produkovania a mixovania; je to jednoducho ticho,hovorí na margo tvorby deviatich úderných nových skladieb. Kreatívny proces opisuje ako mučivý a oslobodzujúci zároveň: Keď sa vypíšete zo svojej bolesti, prichádza úľava. Šťastie je ako nejaká zručnosť. A ja som najšťastnejší, keď aktivujem schopnosti, ktoré ma udržiavajú v rovnováhe.”

Transformácia sa môže stať chaosom, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Albumom Alive in New Light (AINL)IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku, vizuálneho umenia, makeupu a nového erotického merchandisingu spoločne so svojimi divokými fanúšikmi. 

Ako IAMX tvrdí, sám v tejto chvíli netuší, kam jeho novoobjavené oslobodenie povedie. Zatiaľ čo „I AM“v názve „IAMX“ podľa jeho slov môže symbolizovať niečo stabilné, fixný stav bytia, „X“v závere označuje matematickú premennú a dokazuje, že osobnosť IAMX sa nikdy neprestane vyvíjať…

Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa naposledy predstavil na Slovensku so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016.

Vstupenky na slovenský koncert v rámci Mile Deep Hollow Eurotour sú v predaji TU:

www.predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/iamx-mile_deep_hollow-eurotour-2019-02-10/

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytla Adriána Čahojová.