Chris Corner aka IAM{X} vystúpi 10. februára 2019 v Bratislave Predstaví svoj aktuálny elektro-rockový album Alive in New Light

Britský spevák a producent Chris Corner AKA IAMX vydal svoj posledný štúdiový album Alive In New Light (AINL) 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho predstaví naživo takmer presne o rok na to, v bratislavskom  Ateliéri Babylon totiž vystúpi v nedeľu 10. februára 2019. 

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner AKA IAMX vrátil vo februári tohto roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light (AINL). Sám Chris označil album ako “kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili”. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania. 

Aktuálne turné IAMX nesie názov Mile Deep Hollow Eurotourpodľa skladby “Mile Deep Hollow” z albumu AINL,  ktorá bola predstavená v americkej sérii televíznej stanice ABCHow To Get Away With Murderako Chrisova v poradí už 15ta skladba v tejto TV sérii. 

Chris Corner nahral, naspieval a zmixoval album AINLvo svojom obytnom prívese v kalifornskej púšti, ktorý je jeho fanúšikom už roky dôverne známy ako umelcovo obľúbené útočisko. “Pre púsť je typický tzv. white noise (biely hluk – náhodný signál, ktorý má rovnakú intenzitu na rôznych frekvenciách – pozn. autora),”vysvetľuje Chris. “Môžete sa doslova stratiťv detailoch produkovania a mixovania; je to jednoducho ticho,hovorí na margo tvorby deviatich úderných nových skladieb. Kreatívny proces opisuje ako mučivý a oslobodzujúci zároveň: Keď sa vypíšete zo svojej bolesti, prichádza úľava. Šťastie je ako nejaká zručnosť. A ja som najšťastnejší, keď aktivujem schopnosti, ktoré ma udržiavajú v rovnováhe.”

Transformácia sa môže stať chaosom, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Albumom Alive in New Light (AINL)IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku, vizuálneho umenia, makeupu a nového erotického merchandisingu spoločne so svojimi divokými fanúšikmi. 

Ako IAMX tvrdí, sám v tejto chvíli netuší, kam jeho novoobjavené oslobodenie povedie. Zatiaľ čo „I AM“v názve „IAMX“ podľa jeho slov môže symbolizovať niečo stabilné, fixný stav bytia, „X“v závere označuje matematickú premennú a dokazuje, že osobnosť IAMX sa nikdy neprestane vyvíjať…

Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa naposledy predstavil na Slovensku so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016.

Vstupenky na slovenský koncert v rámci Mile Deep Hollow Eurotour sú v predaji TU:

www.predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/iamx-mile_deep_hollow-eurotour-2019-02-10/

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytla Adriána Čahojová.

Read Previous

Na Colours of Ostrava zahrajú Kronos Quartet aj Hiromi

Read Next

Tento rok vyjde na Slovensku unikátny debutový album plný hitov. Vydá ho Lina Mayer