Bratislava vo štvrtok privíta americkú formáciu Son Lux, predskakovať jej bude xylofonista z Ghany

Denník N ich pripravovaný koncert zaradil medzi “klenoty hudobnej jesene” a na portáli Fiči patriaci pod SME nechýba medzi “15 najlepšími októbrovými koncertami na Slovensku a v okolí”. Reč je o žánrovo ťažko zaraditeľnom projekte Son Lux na čele so študovaným muzikantom RyanomLottom, ktorý už tento štvrtok vystúpi v zrekonštruovanom Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave.

Bude to večer, ktorý naplno ukáže potenciál americkej kapely, ktorá si koncertnú premiéru u nás odbila so skráteným festivalovým setom v marci 2015 na lokálnej edícii Electronic Beats. Predskokanom bude pre Slovákov neznámy umelec SK Kakraba, ktorý hrá na tradičný drevený xylofón.

FB eventy: www.facebook.com/events/230773504167219/

Son Lux, ktorí sa v alternatívnejšej časti hudobného sveta preslávili skladbou Easy, prídu do slovenskej metropoly s úplne čerstvým materiálom. Len pred dvoma týždňami totiž vydali 4-pesničkové EP Yesterday’s Wake. Nahrávka je zavŕšením kolekcie Brighter Wounds, ktorá nesie rovnaký názov ako ich dosiaľ posledný štúdiový album.

Okrem spomenutého speváka a klávesáka Ryana Lotta na ňom patricipovali gitarista Rafiq Bhatia a bubeník Ian Chang a presne v tejto zostave prídu aj do Bratislavy. Návštevníci koncertu sa pritom môžu tešiť nielen na strojové prevedenie výberu z diskografie, ale aj zaujímavé živé úpravy skladieb. Son Lux totiž patria medzi skupiny, ktoré tvoria nielen v štúdiu, ale aj priamo na vystúpeniach. O to zaujímavejšie byť na ich koncerte bez ohľadu na to, koľkokrát ste ich predtým počuli naživo.

Na FB evente bratislavského vystúpenia Son Lux je aktuálne viac ako 2900 ľudí, pričom v predpredaji zostáva posledných cca 200 lístkov. V prípade, že sa koncert nevypredá, bude vstupné na mieste 23 eur. Dovtedy sú lístky dostupné na www.predpredaj.skza 19 eur.

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytol Ján Papač

Read Previous

Sziget začína vo veľkom! Ed Sheeran prvým headlinerom ročníka 2019

Read Next

The Cure prvou hviezdou Colours of Ostrava 2019