Metronome Festival Prague 2019 oznamuje prvú zahraničnú hviezdu. Bude ňou londýnska Morcheeba!

Metronome Festival Prague ohlasuje prvé veľké meno svojho štvrtého ročníka. Po šiestich rokoch sa do Prahy vráti, českými aj slovenskými hudobnými priaznivcami milovaná, britská kapela Morcheeba.

Festival, ktorý sa už po troch úspešných rokoch stal v hlavnom meste našich západných susedov tradíciou, sa uskutoční v dňoch 21.-22.júna 2019 na svojom overenom mieste na pražskom Výstavišti. Prvá vlna predpredaja vstupeniek za uvádzaciu cenu už prebieha na festivalových webových stránkach www.metronomefestival.cz/.

Hoci sa brány Metronome Festivalu Prague otvoria až o viac než deväť mesiacov, usporiadatelia už dnes prichádzajú s prvým veľkým menom programu ročníka 2019. Bude ním britská skupina MORCHEEBA, ktorá prerazila na svetovej hudobnej scéne v roku 1996, kedy vydala debutový album Who Can You Trust?. Jej názov je mimochodom spojením skratky „MOR“ (middle of the road, čiže označenie pre hudobný stredný prúd) a slova „cheeba“, slangového výrazu pre marihuanu. Do Prahy navyše kapela príde s úplne novým albumom Blaze Away,vydaným v tomto roku, a pochopiteľne aj s novými pesničkami.

„Na základe rôznych požiadaviek sme sa rozhodli spustiť predpredaj vstupeniek na ďalší ročník Metronome festivalu už teraz. Chceme, aby hudobní priaznivci mali dostatok času si účasť na akcii naplánovať. Sme radi, že si náš víkend dala do kalendára aj kapela takého mena, akým je práve Morcheeba. Vystúpi u nás po šiestich rokoch, a to práve na Metronome festivale na Výstavišti v Prahe,“hovorí David Gaydečka, jeden z organizátorov festivalu.

Predpredaj vstupeniek na Metronome Festival Prague 2019 bol na oficiálnom webe festivalu www.metronomefestival.cz už spustený. K dispozícii sú teraz dvojdňové vstupenky na státie za 1 350 Kč a na sedenie za 1 950 Kč. Špeciálne zvýhodnené ceny platia len do 20. septembra alebo do vypredania limitovanej edície 2 000 kusov vstupeniek.

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytol Edo Kopček.

Read Previous

Turné LUNETIC k 20. výročiu na scéne odštartovalo prvým vypredaným koncertom!

Read Next

Sziget začína vo veľkom! Ed Sheeran prvým headlinerom ročníka 2019