Andrea Turčina vydala svoje vytúžené EP

Slovenská speváčka a skladateľka Andrea Turčina prichádza so svojim prvým vytúženým EP s názvom JE NÁM HEJ. Už len samotný názov evokuje pozitívny nádych skladieb, čoho dôkazom je aj pilotný singel s rovnomenným názvom Je nám hej, ktorý Andrea predstavila už v máji tohto roku.

Autorkou hudby a textu všetkých skladieb je samotná speváčka, s výnimkou skladby Poslala mi láska, ku ktorej text napísal Tomáš Urbaník. Za finálnu podobu, resp. hudobnú produkciu EP vďačí Andrea mladému a talentovanému muzikantovi a producentovi Ľubomírovi Mazákovi.

“Na EPčku je dokopy 5 skladieb, z ktorých sú 3 slovenské a 2 anglické. Vyberala som ich podľa toho, ako sa ľuďom páčili, keď som ich hrala na koncertoch. Prevažujú hlavne veselé a úprimné vyznania – skladby, ktoré sú odrazom toho, čo prežívam posledných pár rokov.”  dodala Andrea

K samotnému vydaniu EP dopomohol aj finančný príspevok od SOZA, ktorý speváčku síce časovo limitoval, ale pozitívne motivoval. Prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať. Pilotnej skladbe Je nám hej sa už podarilo dostať do éteru niekoľkých slovenských aj českých rádií.

Zdroj: PR správa

Read Previous

Lunetic vystúpi na slovenskom turné v sprievode živej kapely

Read Next

Ľudové Mladistvá začiatkom septembra v Bratislave