Akustika prichádza s novinkou Ako sa máš, ktorá poteší najmä romantické duše

Zoskupenie ponúklo tretiu ochutnávku z pripravovaného albumu, ktorý bude celkom odlišný od predošlého počinu. Na videu k piesni Ako sa máš sa podieľal  Jaroslav „Jaris“ Vaľko, autor klipov pre IMT Smile, Adama Ďuricu a iné zvučné mená.

Prešovská reggae skupina Akustika prichádza v poradí už s treťou novinkou z pripravovaného albumu, ktorý plánuje uzrieť svetlo sveta v máji 2018. Je ňou pieseň Ako sa máš. Na vzniku singlu s chytľavým textom a melódiou sa podieľali dvaja členovia kapely Pavol Kovaľ i Stanislav Rusyn a manažér kapely Peter „Kovo“ Kovalčík.  „Prvá časť textu piesne ma napadla v skúšobni, keď som sedel sám a myslel som na svoju priateľku, čo asi robí, keď nie je so mnou,“ vysvetľuje vznik slov k singlu spevák skupiny Pavol Kovaľ, ktorý zložil k nemu i hudbu.

Ďalšiu časť textu doplnil náš manažér. Napadla ho  počas cestovania v nočnom bratislavskom autobuse. A tretiu časť textu zasadil do pesničky ďalší člen kapely Stanislav Rusyn. Dlho sme tento singel skladali dokopy a aj keď klip k nemu je natáčaný v zime, myslím si, že vznikla pekná romantická letná pieseň,“ dodáva Kovaľ.

Režisérom videoklipu je autor, ktorý tvoril aj pre IMT Smile či Adama Ďuricu

Klip k piesni Ako sa máš sa nakrúcal 4 dni v prešovských a košických uliciach. Vďaka svojej pohodovej atmosfére vás nakazí pozitívnou energiou. Jeho autorom je režisér Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý je známy natáčaním videoklipov pre IMT Smile, Adama Ďuricu, skupinu Komajota či Lukáša Adamca a ďalších. „V klipe sme chceli zachytiť, čo robíme my alebo naše priateľky, keď s nimi nie sme. Keď sme tzv. „sami„,“ vysvetľuje námet na klip novinky Ako sa máš spevák prešovského zoskupenia.

 

Druhý štúdiový album si nekladie žiadne žánrové obmedzenia a hranice

Skupina Akustika momentálne pripravuje v košickom štúdiu Klason pre svojich fanúšikov prekvapenie v podobe spomínaného druhého štúdiového albumu, z ktorého pochádza uvedená novinka Ako sa máš. Ako avizujú členovia kapely, album bude celkom odlišný od predošlého počinu tohto zoskupenia a nebude si klásť  žiadne žánrové obmedzenia či hranice. „Žáner vyhranený nemáme. Každý z nás má v sebe „inú“  hudbu, čiže v každej piesni sa zlieva viac hudobných štýlov od reggae cez drum n bass, prvky slovenskej ľudovej hudby, latino, hip-hopu a jazzu späť k reggae,“ prezrádza viac o albume Kovaľ. Novinka by mala vyjsť koncom mája a bude obsahovať 12 piesní.

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytla  Janka Marczellová