Zostavy Family Friend aj Oživot zo súťaže Humbunker 2017 naživo v Promenáde

V piatok 9.6 zahrajú na akcii Trnavska 13 v Promenáde, obidve finálové zostavy Family Friend aj Oživot zo súťaže Humbunker 2017.

2. ročník súťaže hudobných skupín HUMBUNKER, ktorý organizuje trnavské komunitné online Rádio Bunker pod záštitou OZ Godot Projekt pozná svojho víťaza. Po mesačnom online hlasovaní prostredníctvom Facebooku, do ktorého sa prihlásilo po verejnej výzve päť kapiel sa vo finálovom rozstrele stretli dve. Za výraznej podpory svojich fanúšikov sa podarilo mladej trnavskej zostave s názvom Family Friend získať najväčší počet hlasov 94, druhý Oživot získali 34 hlasov. V úvodnej časti sa prihlásilo do súťaže 5 hudobných skupín, ktoré spolu nazbierali 206 hlasov. 1. miesto Family Friend​ 110 hlasov 2. miesto Števo Gajdoš Trio​ 38 hlasov 3. miesto Atmosferik​ 26 hlasov 4. miesto Oživot 18 hlasov 5. miesto Jozefovekone​ 14 hlasov

V rámci celkového mesačného hlasovania bolo piatim skupinám odovzdaných spolu 334 hlasov.

 

Okrem vystúpenia Family Friends na Trnavskej 13 v piatok o 18:00 získava kapela aj pozvanie na live reláciu v Rádiu Bunker. Ich hudba má blízko k indie rocku, piesne si skladajú sami a majú za sebou aj vystúpenia na akciách v Trnave a okolí. Na konte majú jedno EP-čko a v pláne na tento rok majú aj nahrávanie nových autorských skladieb. Kapelu tvoria Lenka Molnárová, Martin Molnár, Denis Čapkovič a Marek Petrík a my im touto cestou držíme palce a veľa tvorivosti.

Informácie a foto pre Music4u.sk poskytol Jan Sivak.