Skupina Bloom sa teší na svoje jarné klubové turné

Zodpovednosť a tvrdá práca. To sú neprehliadnuteľné črty bratislavskej formácie Bloom, ktorá v decembri vydala svoj debutový album Let the good days come. Rovnaký názov nesie aj ich prvé klubové turné, na ktorom sa skupina v priebehu marca a apríla predstaví v desiatich mestách v troch štátoch. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na úplne nový koncertný program i na nového člena, klávesistu Martina Wittgrubera.

Bloom 1 (by Zdenko Hanout)

Tvorba kapely Bloom je ovplyvnená mnohými hudobnými štýlmi, ale napriek tomu je rozpoznateľná na prvé počutie. Je intímna, miestami melancholická, tajomná a rozhodne sa ju oplatí vidieť naživo. Live vystúpeniami kapela odkrýva svoju energickú a veselú stránku a práve táto umocňuje ich úprimnú hudbu.

„Chystáme veľmi pestrý a hudobne výživný program. Za posledný rok sme urobili kopec roboty a myslím, že výsledky sa začínajú pomaličky prejavovať. Ľudia sa určite majú na čo tešiť,“ prezradila neprehliadnuteľná červenovlasá speváčka Barbora Drahovská.

bloom_1

Koncertné turné začína 8. marca v Hudební kavárne Stará Pekárna v Brne. Po dvoch koncertoch v Čechách sa skupina presunie na Slovensko, kedy nevynechá mestá ako Prešov, Košice, Martin či Nové mesto v/Váhom. Záverečný koncert turné odohrá Bloom v Poľsku v klube patriacemu bubeníkovi britského huslistu Nigela Kennedyho.

„Jednotlivé mestá sme vyberali tak, aby sme čo najviac dokázali pokryť rozmanitosť Slovenska. Je to naše prvé turné a chystáme si ho užiť. Na všetky koncerty sa veľmi tešíme,“ neskrýva nadšenie gitarista Lukáš Kyška.

Na turné spolu s Bloom vystúpi aj zakladajúci člen legendárnej kapely Made II Mate, Martin Wittgruber, ktorý si so skupinou padol do oka už pri nahrávaní albumu Let the good days come.

„Spojila nás skladba Sound of blooming flowers, ktorú sme nahrali na album v klasickej zostave. Bola to jediná pieseň, v ktorej nám niečo chýbalo. Nakoniec sme oslovili Martinka, aby do nej skúsil nahrať hammond. A tak začala naša spolupráca,“ zaspomínala Barbora, ktorú doplnil bubeník Igor „Ajdži“ Sabo: „Hudobné obohatenie, ktoré Martin priniesol, významne prispelo k ešte väčšej farebnosti Bloomu. Klávesy ponúkajú nové možnosti aranžovania a to rozväzuje ostatným hráčom ruky. Ja osobne som veľmi spokojný s týmto nastavením.“

Na koncertoch v Bratislave a Novom meste n/Váhom s Bloom vystúpi harfistka Mária Kmeťková, ktorej podmanivé tóny poslucháči môžu počuť v singli Carousel ride alebo skladbe Snowflakes on your eyelashes.

bloom_tour

Skupina Bloom je na hudobnej scéne tri roky a na svojom prvom klubovom turné sa predstaví v novom obohatenom zložení: Barbora Drahovská (spev), Lukáš Kyška (gitara), Jozef Graus (basa), Igor Sabo (bicie) a Martin Wittgruber (klávesy), Mária Kmeťková (harfa).

Termíny všetkých koncertov nájdete na webe skupiny (www.bloomband.sk) alebo na ich facebookovom profile (www.facebook.com/bandBloom). Vstupenky sa dajú kúpiť na stránke predpredaj.sk.

Informácie a foto pre Musci4u.sk poskytol Marek Kučera. Foto: Zdenko Hanout