Martin Harich krstil svoj druhý album Nech

Mladý slovenský spevák si cestu k úspechu dláždi veľmi rýchlo. Na svete je jeho druhý album, ktorý tento týždeň prešiel krstom morskou vodou pár kilometrov od svojho rodného mesta.

Po prvom albume Príbeh snov uviedol na svet svoj druhý album Nech. S jeho privítaním do života sa spája milé prekvapenie, ktoré si pripravil pre návštevníkov najväčšieho slovenského aquaparku. Tých obdaroval živým koncertom priamo na drevenej pirátskej lodi a nielen to. Boli tiež svedkami samotného krstu.

harich

V Karibiku pod Tatrami

Jačanie z hrdiel bláznivých adolescentiek a iskry v očiach môžu znamenať jedno. Na scénu prichádza tvár podobná tým zo svetového boybandu. Martin Harich sa stal idolom mladých dievčenských sŕdc, ktoré ho prišli spolu so spevákovou rodinou a známymi podporiť pri oslave života jeho nového albumu. Okrem nich sa ukázali aj známe tváre ako Martin Madej, Thomas Puskailer či Jerguš Oravec, ktorý obdaril piesne na nahrávke troškou bluesu.

Miesto pre túto udalosť si zvolil jedinečné. Teplo ako v Karibiku pod štítmi našich veľhôr hasil živým koncertom, ktorým uviedol pár skladieb z Nech. Celé podujatie hovoreným slovom sprevádzal Tatranec, ktorý bol zároveň jedným z krstných rodičov. Toho stvárňuje majster slovenskej pantomímy Miroslav Kasprzyk. Zaujímavým internacionálnym kontrastom vznikol výber krstnej mamy. Tou nebol nik iný, ako slovenská speváčka americko-švajčiarskeho pôvodu, Celeste Buckingham.

Album bol krstený slanou morskou vodou z pripravenej mušle spolu s želaním všetkého najlepšieho a prianím úspešného predaja. Klinec programu sa niesol v podobe spoločného duetu so Celeste, s ktorou Martin súťažil v druhej sérii Česko-Slovenská Superstar. Ich spoločná pieseň nesie názov Mám ťa málo.

Martin Harich & Celeste Buckingham – Mám ťa málo

Prvou bola Posledná pieseň

Nahrávka Nech s jedenástimi skladbami bola vydaná začiatkom mája. Album nahrával od júna minulého roku v Prahe pod taktovkou Aleša Zenkla, ktorý je dvorným producentom Mira Žbirku. Prvým singlom bola Posledná pieseň a momentálne hraje v našich éteroch a televíznych hudobných staniciach Čakám, čo sa stane. Klip mal najväčší úspech v TV Óčko, kde sa stal najhranejším a obsadil prvé miesto.

Text: Katarína Gočová
Foto a video: Zdenko Hanout