Hudobní čarodeji z IMT Smile rozohnili Starú Ľubovňu

Energická hudba, nespútané tance, piesne derúce sa z hrdiel fanúšikov hrajúcich sa na vokalistov samotnej kapely. Aj takto vyzeral začiatok Vulm Tour prešovskej skupiny IMT Smile. Tá svoje turné odštartovala koncertom v športovej hale v Starej Ľubovni. Skupina bratov Táslerovcov sa rozhodla navštíviť šesť menších miest, v ktorých dlho nehrali a niektoré z nich dokonca zažijú svojú premiéru.

IMT Smile, ako ich poznáme. Divoký splav známych piesní sa rozliehal priestorom mestskej športovej haly. Repertoár kapely je velmi rozsiahly, preto visel nad plánovaným playlistom skupiny otáznik. Na druhej strane mohlo byť každému jasné, že neobídu svoje najväčšie a najpočúvanejšie single. Podľa slov samotného frontmena kapely, Ivana Táslera, nechceli pripraviť fanúšikov o moment prekvapenia. To nastávalo počas celého koncertu.

Prešovčania sú známi tým, že na svojich koncertoch obdarúvajú prítomných menšími hudobnými prekvapeniami. Tentokrát to nebolo iné. Pieseň Niekto ako kráľ sa v priebehu pár sekúnd transformovala na známu ľudovú nôtu v podobe piesne A ja taká dzivočka. O túto príjemnú zmenu sa postaral skvelý Mário „Gapa“ Garbera, ktorý saxofónom obohacuje IMT Smile už od roku 2010.

Miestami hudobníci odievali piesne do reggae šatu ako v prípade piesne Exotika či Len tebe. Medzi odohranými nechýbali Kapela, Duch človeka či Nepoznám, ktorá je jednou z najstarších piesní tejto hudobnej formácie. Tradične odzneli piesne Opri sa o mňa, Veselá pesnička Nedá sa újsť. Neobišli však ani najnovšie známe single Veľa lásky, Viac My dvaja.

Energiou nabitý koncert ponúkol svojim fanúšikov širokú paletu svojich najznámejších piesní a zúčastnení si prišli na svoje. Pred samotným koncertom vystúpil predskokan Adam Ďurica. Mladý slovenský spevák tak niekoľkými singlami ako Mám ťa rád, Bolo tu fajn či Chýbaš mi rozohrial dav na hlavnú hviezdu programu.

Vulm Tour  pokračuje v mestách Nové Zámky, Žiar nad Hronom, Púchov. Skupina sa zastaví aj v Brne, kde odohrá spoločný koncert s českou skupinou Čechomor.

Pre Music4u.sk napísala Katarína Gočová. Foto: Zdenko Hanout [foto z koncertu v Bratislave, 2010]