Para zakončila megaturné Menšina!

Koncertná bomba! Tak sa dá nazvať vystúpenie skupiny Para v preplnenom Ateliéri Babylon v Bratislave. Fanúšikovia spievali, tancovali a svojich miláčikov nechceli pustiť z pódia. Bratislavská kapela koncertom zakončila megaturné „Menšina Tour“ po 14-tich slovenských mestách. Skvelý hudobný zážitok plánuje Para vydať na DVD.

Bratislavský Ateliér Babylon zažil poriadnu pecku! Dokonalý koncertný zážitok tu predviedla skupina Para, ktorá zakončila megaturné „Menšina Tour“ po 14-tich slovenských mestách. Fanúšikovia Pary však k menšine určite nepatria. Tancovali, spievali a bratislavskú skupinu nechceli pustiť z pódia!

„Menšina tour“ bolo fantastické. 14 miest, 14 fantastických stretnutí s našimi ľuďmi, ktorí prišli len na Paru. Ak niečo má skupina Para, tak je to fanúšikovská základňa, ktorá je skvelá. Tí ľudia sú skvelí, veľmi som sa z toho tešil.“ Neskrýval nadšenie kapelník Matúš Vallo.

Para odpálila koncert skladbou „Menšina“ z nedávno vydaného albumu rovnakého názvu. Z nového CD zaznela aj geniálna skladba „Žena“, ktorú chalani venovali všetkým partnerkám a ženám. Pár skladieb si s Parou zahrala aj rómska skupina Sendrejovci. Kombinácia vynikla najmä pri piesni „Celé tie roky“, ktorú spolu zahrali v dynamickom tempe. Na historicky najväčšie turné v svojej histórii si Para okrem Sendrejovcov pozvala aj kapely Bad Karma Boy, Kasinos, Foolk a Moja reč.

„Bolo to doteraz najviac koncertov v jednom časovom harmonograme.  Aspoň sme si to vyskúšali a na staré kolená zistili, aké je to náročné. Už sme boli všetci unavení, ochoreli sme, nemali sme hlasy, ale tu v Bratislave sme zrazu vyzdraveli a pozbierali sme všetky sily. Keď ľudia začali spievať  pesničku „Doma dobre“, prechádzali mi zimomriavky po chrbte…“ Konštatuje vždy dobre naladený Lasky.

Na bratislavskom koncerte samozrejme odzneli nezabudnuteľné hity „Abstinent“, „Otec“ či „Brutálna zostava“! Lasky predviedol aj svoj obľúbený skok do divákov. „Nikdy som sa nebál. My máme takých dobrých ľudí, že oni ma vždy podržia. Už som síce pár krát padal, to je pravda. Ale na druhej strane, mám to čím vykryť a je načo padnúť…“ Smeje sa spevák Lasky.

Para si na „Menšina tour“ dala skutočne záležať. Šnúra bola zorganizovaná do najmenších detailov. Nechýbali svetelné efekty a dokonalý zvuk. Skvelý hudobný žážitok Para zachytila aj na kamery a koncert plánuje vydať na DVD. Skupina Para je na hudobnej scéne už 18 rokov a patrí k najlepším koncertným kapelám na Slovensku. Hrá v zostave Lasky – spev, Matúš Vallo – basgitara, Matej Kubičár – gitara, Oliver Sádovský – perkusie, Juraj Marikovič – gitara, Daniel Buzinkay – bicie. Miláčik publika sa toto leto predstaví na piatich najväčších slovenských festivaloch.

Text pre Music4U.sk poskytla Nora Krchňaková. Foto: Zdenko Hanout