Parov Stelar Band predstavili v Bratislave novinku The Princess

Uplynulý piatok privítalo Bratislavské Národné tenisové centrum electroswingovú kapelu Parov Stelar Band. Na svoje si prišli priaznivci tanečnej hudby ale aj swingu a jazzu. Predskokanom bol bratislavsko – pražský DJ Swing Thing, ktorý sa postaral o rozprúdenie dobrej nálady.  O tom, že šlo o vydarený koncert svedčí aj takmer vypredaná hala a spokojní fanúšikovia.

Hlavným heslom večera bol tanec.  Dav rozbláznila najmä speváčka Cleo Panther, ktorá sa svojou charizmou a  výborným spevom postarala o nezabudnuteľný zážitok.  Atmosféru tiež dopĺňala hra svetiel, ktorá v spojení s elektronickou hudbou nenechala pokojného ani jedného návštevníka. Rakúsky hudobník ma v našej krajine veľký úspech. V októbri 2011 vypredal bratislavský Majestic Music Club (MMC) a v máji 2010, sa mu podarilo vypredať menší priestor v Nu Spirit Clube.

Fanúšikovia si však mohli vychutnať  novinky z  dvojalbumu  The Princess, ktorý vyšiel v apríli tohto roku. V rámci jeho predstavovania navštívili okrem iných aj naše hlavné mesto.  Chytľavé piesne tak ďalej odznejú v Rumunsku, Nemecku, Francúzsku, Rusku či Česku. Počas zrhuba dvojhodinového koncertu odzneli obľúbené a známe hity ako Chambermaid Swing, Catgroove, All Night, Booty Swing, Matilda či Love.

Parov Stelar Band – The Princess (Tour trailer)

Parov Stelar Band je rakúska formácia kombinujúca house, electro a drum n bass so swingom. Zakladateľom projektu je Marcus Füreder, ktorý je považovaný za zakladateľa electroswingu. Najskôr začínal ako Dj, neskôr si začal hovoriť Parov Steler. V roku 2005 vytvoril projekt, ktorý v súčasnosti patrí  medzi špičku elektronickej hudby.

Text: Miroslava Kozáriková  Foto: Katarína Gočová