Jazzové turné s Radovanom Tariškom

V mesiaci október sa môžu fanúšikovia kvalitnej hudby opäť tešiť na jazzovú lahôdku v podobe multikultúrneho zoskupenia, skladby, ktoré na našich podiách ešte neodzneli a prvotriednych hudobníkov, o ktorých kvalite sme sa už dávno mali možnosť presvedčiť.

Radovan Tariška

Saxofonista Radovan Tariška (33), ktorý úspešne pôsobí na medzinárodnej jazzovej scéne už niekoľko rokov uvedie na podiách vo vybraných slovenských a českých mestách jedinečnú zostavu hudobníkov s medzinárodnou účasťou. Pre Tarišku asi naozaj nieje nič nereálne a nesplniteľné! Tentokrát sa nám predstaví so svetovou špičkou, klaviristom pochádzajúcim z Venezuely, pôsobiacom v mekke jazzu, New Yorku, Benitom Gonzalezom.

Benito Gonzalez účinkuje vo formácii saxofonistu Kenny Garretta a patrí medzi najväčšie jazzové hviezdy. Vedie svoje vlastné triá a svojím debutovým albumom „Starting point“ sa začlenil taktiež medzi uznávaných autorov a skladateľov. Na jeho kompozície sa môžu tešiť aj naši fanúšikovia, nakoľko Gonzalez ich samozrejme predstaví aj na plánovanom októbrovom turné ako člen quarteta spoločne s Tariškom .

Tomáš Baroš

Zoskupenie týchto dvoch hudobných špičiek doplní na kontrabase Tomáš Baroš, žijúci v Prahe a na bicie nástroje extra talentovaný 15-ročný Dávid Hodek, pochádzajúci z Komárna.

Hudobníci predstavia svoje vlastné kompozície a nakoľko ide o spojenie rôznych vekových kategórií a kultúr, všetkých zúčastnených čaká nezabudnuteľný multižánrový program a umelecký zážitok.

 Termíny:

Oct.5 – Dunajská Streda
Oct.6 – Košice
Oct.8 – Aquarium klub, Budapesť
Oct.10 – Bratislava,
Oct.11 – Banská Bystrica
Oct.12 – Piešťany
Oct.13 – České Budejovice
Oct.14 – TBA

Informácie Music4U.sk poskytla Kristína Chladná. Foto: Zdenko Hanout