Noisecut odohrá koncert na festivale Grape.

22. mája tohto roku tragicky zahynula speváčka electropopovej skupiny Noisecut Bet-Maj Sepja (Bety K. Majerníková). Mužská časť kapely sa rozhodla zahrať rozlúčkový koncert na festivale Grape v Piešťanoch.

„Grape je náš obľúbený festival. Hrali sme na prvom ročníku a dostali sme pozvanie aj tento rok. Plánovali sme sa na piešťanské letisko vrátiť v plnej sile s novým programom k aktuálnemu albumu Háj & Lov. Betkin odchod však všetko zmenil,” hovorí Erik “Losos” Horák, autor hudby Noisecut. “Chceme si dôstojne uctiť Betkinu pamiatku a zároveň sa rozlúčiť s fanúšikmi. Je nám nemiernou cťou, že nás prídu za mikrofónom podporiť štyri skvelé speváčky: Ema Brabcová (Luno, ex- Khoiba), Slivka (PPE), Zdenka Predná a Katka Koščová.

“Zahráme prierez toho najlepšieho, čo sme s Betkou v posledných rokoch vytvorili, ale aj songy z posledného albumu, ktoré naživo ešte nikdy neodzneli. ” dodáva Losos.

„Myslím, že nápad si takto príjemne uctiť  spomienku na Bety je pekný. Bola našou výbornou kamarátkou a veríme, že aj ona si to tam „hore“ užije. Všetci budeme na ňu myslieť“, za organizátorov doplnil  Janči Trstenský.

Skupina Noisecut vystúpi na festivale Grape na piešťanskom letisku v piatok 10. Augusta Vo večerných hodinách. V areáli festivalu bude vytvorené spomienkové miesto s pamätnou knihou, do ktorej budú môcť fanúšikovia vpísať svoje pocity, odkazy či spomienky.

V marci 2012 získali Noisecut za album Háj & Lov cenu poslucháčov Rádia_FM Radio_Head 2011.

Informácie pre Music4U.sk poskytol Ján Trstenský, PR manažér podujatia. Foto: Zdenko Hanout