Festival Bažant Pohoda nesklamal aj napriek bláznivému počasiu.

Vo štvrtok 5.7.2012 odštartoval šestnásty ročník najväčšieho a najobľúbenejšieho festivalu na Slovensku – POHODA. Tento rok ju sprevádzalo niekoľko komplikácií, ale návštevníkov to nerozhodilo.

Úvodný deň otvárali Puding Pani Elvisovej, ktorí sa tradične postarali o výbornú náladu a naštartovanie na nasledujúce dni. Vďaka vysokým denným teplotám sme si užili osvieženie v podobe večerných prehánok a búrok, no ľuďom to na nálade neubralo.

Piatok priniesol množstvo zážitkov a nielen hudobných. Horúce počasie hnalo ľudí do tieňa, ktorého bolo veľmi málo a tak sa väčšina poschovávala do svojich stanov. Toto bolo citeľné aj pod pódiami, kde nevydržalo veľa ľudí. Situáciu sa snažili riešiť hasičské autá kropením, ktoré zožali za tento výkon niekoľkokrát aj potlesk. Všetci ich prenasledovali veľakrát aj na úkor kapiel, ktoré pôvodne počúvali. Po extrémne horúcom dni prišla počas koncertu Aloe Blacc búrka, kvôli ktorej sa musel festival na hodinu prerušiť. Následne sa pokračovalo s miernym preorganizovaním line-upu, čo spôsobilo prekrývanie kapiel a tak človek nevedel kam skôr. Najsilnejšiu účasť mali v noci Kasabian, Movits a Orbital.

Ďalší horúci festivalový deň bol oveľa znesiteľnejší, keďže pribudli dve vodné delá. Ľudia si akoby viac zvykli a poriadne sa bavili už cez obed počas kapely Billy Barman. Pekný pohľad poskytli Bomba Estéreo v spojení s hasičmi, ktorí roztancovali nielen mokrý dav, ale aj samotných hasičov. Zaplnenosť po pódiami bola počas dňa už vyrovnanejšia, no večer vyhral suverénne hlavný stage kde prvou hviezdou bola Emiliana Torrini. Nasledujúci Kooks úplne rozbláznili publikum nielen výborným hudobným výkonom, ale aj svetelnou šou. Najväčšie šialenstvo však prišlo počas Chase and Status, kedy všetci skákali ako zmyslov zbavení.

Napriek extrémnym teplotám, búrkam a zmenám v programe Pohoda splnila svoj účel a dostala ľudí na tri dni do pohody. Po tomto vydarenom ročníku sa tešíme na ďalší.

Text: Veronika Štalmašková Foto: Zdenko Hanout