Nový rockový festival Bounty Rock Cafe Open Air priniesol hviezdu svetového formátu.

Uplynulý víkend sa v Olomouci konal prvý ročník rockového festivalu Bounty Rock Cafe Open Air. Ja som úprimne bola zvedavá na koncert americkej speváčky Beth Hart, ktorá je označovaná ako jedna z najlepších amerických speváčok súčasnej doby.

Už pomerne dlho počúvam jej albumy, sledujem jej videá na youtube a môže sa stať, že ľuďom pripadá priveľmi vulgárna alebo až ako odtrhnutá z reťaze. Tento pocit neminul ani mňa a úprimne som sa bála zaradiť do prvej rady.

Po prvých skladbách koncertu som zistila, že som sa veľmi mýlila. Striedali sa vo mne pocity šťastia, smútku, pokory. Táto čerstvá štyridsiatnička si ako „správna rockerka“ už v živote čo to prežila. Sršala z nej neskutočná dobrota, láska k ľuďom, hudbe a hlavne som jej verila každé jedno slovo ktoré zaspievala.

Kapela hrala absolútne bezchybne. Beth Hart doprevádzal už tradične jej dvorný gitarista Jon Nichols a rytmická sekcia hrala v zložení Tom Lilly (basgitara) a Todd Wolf (bicie). Rytmitka šlapala ako hodinky a kapela ako celok pôsobila veľmi zohrato a suverénne.

Beth Hart s kapelou odohrala skladby aj zo starších albumov, prevažne z predposledného sólového „37 days“ a odzneli aj skladby zo spoločného albumu, ktorý nahrala minulý rok s gitarovým velikánom Joe Bonamassom.Don´t Explain.

Jednou vetou, bol to jeden z mála koncertov ktorý vo mne zanechal celoživotný zážitok.

Text a foto: Barbora Drahovská [Music4u.sk]