Saxofonista Nikolaj Nikitin vydáva debutový album Personal Suite

Jeden z najvýraznejších saxofonistov slovenskej jazzovej scény Nikolaj Nikitin vydáva 20. marca svoj debutový album Personal Suite. Nahrávka, ktorá vychádza pod hlavičkou nového vydavateľstva Real Music House je jedinečnou autorskou výpoveďou talentovaného skladateľa a saxofonistu.

Výnimočné je aj muzikantské obsadenie nahrávky. Súčasný kvartet saxofonistu Nikolaj Nikitina totiž spája tri jazzové generácie. Klavirista Gabriel Jonáš, bubeník Jozef Döme a kontrabasista Juraj Griglák sú bez akéhokoľvek preháňania legendami tohto žánru. Nahrávanie albumu prebiehalo tradičným spôsobom bez dodatočnej editácie. Výsledkom je desiatka živelných skladieb, ktoré sú rozdelené do dvoch suít. Každá z kompozícií je súčasťou mozaiky Nikitinovej osobnej výpovede. Album Personal suite vznikal pod producentským dohľadom hudobníkov Róberta Pospiša a Martina Sillaya. O mastering nahrávky sa postaral fenomenálny Joe Tarantino, ktorého rukopis môžete počuť na albumoch takých jazzových velikánov ako Miles Davis, Chick Corea, Bill Evans, Dave Brubeck, alebo Sonny Rollins.

Dokument k albumu Personale Suite skladateľa a saxofonistu Nikolaja Nikitina:

Najlepšou prezentáciou kvalitného jazzu sú koncerty. Práve preto vyráža v apríli Nikolaj Niktitin so svojím elitným kvartetom na veľké československé Personal Suite Tour 2012. To hudobník odštartuje 5.apríla verejným krstom v bratislavskej umeleckej kaviarni Kafe Scherz. Šancu vidieť strhujúce koncertné vystúpenie Nikolaja Nikitina, Gabriela Jonáša, Juraja Grigláka a Jozefa Dömeho budete mať v týchto mestách:

Personal Suite Tour 2012

05.04 Bratislava – Verejný krst albumu Personale Suite – Kafe Scherz – http://kafe.scherz.sk
07.04. Praha – Jazzdock Praha   http://www.jazzdock.cz/
14.04. Nitra Jazzcafé  http://www.jazz-caffe.sk
24.4 Bratislava – Pod kamenným stromom
10.5. Trnava – Trnavská synagóga – http://www.maxgallery.sk/
11.05. Piešťany – Kursalon – http://www.jazzpiestany.sk/
12.05. Galanta – Bar Archive – http://www.bararchive.sk/
26.5 Poprad – Groteska Art Caffe – http://groteska.popradtatry.sk/
28.05. Brno – Metro Music Bar –  http://www.metromusic.cz/
31.05. Bratislava – Hlava XXII

Informácie a foto pre Music4U.sk poskytol Dušan Havrilla / Real Music House

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.