Na turné Horkýže Slíže aj paródia na Rammstein!

Hudobná strana HSPK v zložení skupín Horkýže Slíže, Konflikt, Polemic a čestným hosťom spoza rieky Moravy – skupinou Sto zvířat má už svoje “mítingy” pripravené. Po megaúspešných predchádzajúcich turné týchto skupín, ktoré vypredávali slovenské haly sa môžu fanúšikovia tešiť na ďalšiu skvelú šnúru, na ktorej nebude chýbať prvotriedna a nákladná scéna, kilowatty svetiel, skvelý zvuk, ale aj scéna v štýle skupiny Rammstein!

Horkýže Slíže opäť nenechávajú nič na náhodu a už niekoľko týždňov konzultujú svoje turné s dodávateľom pódiovej techniky, ktorý potvrdil opätovnú jedinečnosť tejto šnúry na Slovensku. Light designer turné Vladimír Pristaš:

“Chalani požadovali opäť niečo, čo tu ešte nebolo, zaujímavé svietenie, pohyblivú scénu atď., tak sme sa snažili vyjsť v ústrety a myslím, že sa všetci máme na čo tešiť. Obrovská pohybujúca sa LED obrazovka o rozmeroch 8x5m, tri svetelné kruhy s paľbou svetiel 24kW, svetelné rošty s dymovým prístrojom a obrovský ventilator, to je len zopár vychytávok, ktoré sme pre nich pripravili…”

Trošku sme boli limitovaní najmenšou halou turné, podľa ktorej sme museli upraviť rozmery celej scény, ale aj tak bude na naše pomery pomerne veľká veľkosti 22x12m a ešte prezradím, že odber energie na každom koncerte sa bude hýbať okolo úctyhodných 250kW.”

Celú techniku budú prevážať po Slovensku 3 kamióny a 2 ďalšie dodávkové vozidlá. Ako bolo dobrým zvykom na predchádzajúcich spoločných turné skupín Horkýže Slíže, Polemic a Konflikt aj tentoraz nebudú chýbať rôzne hosťovačky a spoločné skladby.

“Naši fanúšikovia sa môžu tešiť, pretože chystáme program so skladbami, ktoré sme veľmi dlho nikde nehrali, dobrá polovica bude z našich starých albumov ako napr. Stretol veselý…, Kožky perie, Svobodnoje vremja”, ale samozrejme aj všetky aktuálnejšie hity…Čo sa týka ich technického spracovania – nadchol nás koncert skupiny Rammstein, takže aj u nás budú ventilátory, svetelné a dymové rošty a samozrejme plamene…Naša požiadavka na stage bola jednoznačná – musí to byť celé ponímané industriálne. Viac už neprezradím, hádam len jednu vec – na úvod nebude na pódiu chýbať dokonca ani robot…,“ hovorí gitarista Juraj Štefánik.

To všetko zažije ako prvé Handlová, kde turné HSPK štartuje koncertom v Športovej hale 3.2. a pokračuje v mestách Šaľa, Liptovský Mikuláš, Považská Bystrica, Bardejov, Humenné, Nitra. 25.februára turné zakončí spoločný koncert v Športovej hale Dubnica nad Váhom, pričom každý z koncertov začína v rovnakom čase o 18:00hod. a rovnaká je aj cena vstupného v predpredajnej sieti Ticketportal v hodnote 7 €.

PREDVOLEBNÉ MÍTINGY HSPK

03.02.2012 o 18:00h. Handlová – Športová hala Handlová

 04.02.2012 o 18:00h. Šaľa –  Mestská športová hala

10.02.2012 o 18:00h. Liptovský Mikuláš – Liptov Aréna

11.02.2012 o 18:00h. Považská Bystrica – Mestská športová hala

17.02.2012 o 18:00h. Bardejov – Mestská športová hala

18.02.2012 o 18:00h. Humenné –Mestská športová hala

24.02.2012 o 18:00h. Nitra – Mestská hala Nitra – Klokočina

                                              25.02.2012 o 18:00h. Dubnica nad Váhom –Športová hala

Informácie a foto pre music4U.sk poskytol Ján Kakaščík / PR manažér podujatia. 

Read Previous

Björk na Colours of Ostrava 2012 doplní další hvězdy – Bobby McFerrin a Animal Collective

Read Next

Najlepší festival roka 2011 je Sziget!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.