Rakúsko navštívia v novom roku aj LMFAO, Metallica, Il Divo či Black Sabbath

Bohatá ponuka koncertov a festivalov všetkých žánrov čaká v novom roku našich rakúskych susedov. Podujatia sú hojne navštevované aj Slovákmi, všetky vstupenky sa dajú pohodlne kúpiť v sieti Eventim aj cez internet. Na mnohé koncerty navyše pripravuje organizátor aj autobusovú dopravu z Bratislavy. Návštevníkom tak odpadajú nielen starosti s parkovaním, ale môžu si koncert užiť aj s pivkom v ruke.

Ponuka je naozaj pestrá. V apríli potešia (isto nielen ženské) publikum štyria speváci pood značkou Il Divo. V máji pricestuje do Viedne popová dvojica LMFAO, v júni zasa legenda v pôvodnej zostave BLACK SABBATH. Ešte začiatkom júna sa len 40 kilometrov od Bratislavy začne najväčší rockový festival v strednej Európe NOVA ROCK. Prvý júlový víkend bude v areáli Ottakringer Areny vo Wiesene patriť milovníkom nestarnúcich evergreenov – Lovely Days festival. To najlepšie v žánroch jazz a blues prinesie The Nova Jazz & Blues nights 21. júla v rovnakom priestore rakúskeho Wiesenu.

Kompletná ponuka veľkých festivalov i koncertov v Stadthalle aj v malých kluboch je na oficiálnej stránke: http://www.skalarmusic.at/.

IL DIVO, 20. APRÍL 2012, WIENER STADTHALLE

Klasické romantické balady ale aj nezabudnuteľné svetové hity v originálnom podaní štyroch fešákov, ktorých spojil slávny Simon Cowell. V sprievode orchestra ponúknu najznámejšie piesne odeté do operného šatu a uspokoja tak nielen všetky prítomné ženy, ale aj menšinu pánov.

LMFAO, 11. MÁJ 2012, WIENER STADTHALLE

Bláznivá popová dvojica známa najma hitmi I’m sexy and I know it a Party Rock Anthem sa do Viedne vracia po úspešnom, vypredanom koncerte v klube Gasometer. Tentokrát si dali za cieľ vypredať veľkú Stadthalle, v ktorej v minulosti koncertovali legendy ako Rolling Stones, Queen i Red Hot Chilli Peppers. A všetci vedia, že tento cieľ vôbec nie je nereálny.

NOVA ROCK, 8. – 10. JÚN 2012, PANNONIA FIELDS II

Najväčší rockový festival v strednej Európe stihol ešte pred Vianocami zverejniť prvé mená z lákavého programu: Metallica, Slayer, Machine Head, Within Temptation a ďalší sú už v predstihu dostatočnou zárukou, že program trojdňovej letnej akcie bude opäť stáť za to.

BLACK SABBATH, 26. JÚN 2012, VIENER STADTHALLE

Kapela Black Sabbath využila symbolický dátum 11.11.2011 a ohlásila reunion v pôvodnom zložení. Vo Viedni vystúpia 26. júna v priestoroch miestnej Stadthalle. Vstupenky na koncert, na ktorý sa roky čakalo, sa  predávajú v sieti Eventim. V predaji budú aj lístky na autobusovú dopravu z Bratislavy do Viedne a späť.

LOVELY DAYS, 7. JÚL 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

Festival by mohol niesť prívlastok “oldies”, no jeho program láka čoraz viac aj mladšie ročníky. V minulých rokoch tu hrali legendy ako Toto, Santana, Roxy Music aj Robert Plant. Letné vydanie roku 2012 ponúkne v sobotné júlové popoludnie kvalitný program nielen pre pamätníkov.

THE NOVA JAZZ & BLUES NIGHTS, 21. JÚL 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

To najlepšie z jazz & blues každoročne prináša The Nova Jazz & Blues festival. Minulý rok mala svojim vystúpením ozdobiť aj Amy Winehouse, no práve počas podujatia sa k fanúšikom dostala správa, že skonala. Podujatie napriek tomu ponúklo vynikajúce koncerty od Jamie Cullum, Erikah Badu, Aloe Blacc, Keziah Jones a ďalších.

FM4 FREQUENCY, 16. – 18. AUGUST 2012, GREEN PARK ST.POLTEN

Dlhodobo jeden z 10 najlepších európskych festivalov! V predaji je prvá edícia najvýhodnejších vstupeniek na trojdňové podujatie. Program opäť ponúkne prierez tým najlepším, čo nová gitarová aj elektronická hudba ponúka. V minulých rokoch festival ozdobili hviezdy ako Foo Fighters, Muse, Radiohead, R.E.M. … kto si trúfa uhádnuť, aké mená to budú toto leto?

SUNSPLASH RELOADED, 25. AUGUST 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

Reggae a ska sú poznávacím znakom pre Sunsplash Reloaded festival. Tradičný termín na konci augusta zaručí príjemné počasie. Areál vo Wiesen zasa neopakovateľnú, miestami až rodinnú atmosféru. Jednodňová akcia s možnosťou stanovania pri lese rozhodne stojí za to!

Vstupenky na všetky podujatia Skalar music sa na Slovensku predávajú exkluzívne v sieti Eventim.

Viac info:

http://www.skalarmusic.at/

Informácie pre music4U.sk poskytol Tomáš Holetz / Skalar music.
Foto: Zdenko Hanout, Michael Taborsky

Read Previous

Vyhodnotené: Glenn Miller Orchestra už v januári na Slovensku. Vychutnajte si ho v jednom z miest vďaka Music4U.sk !

Read Next

Jazzanova s Paulom Randolphom v Bratislave!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.