Rakúsko navštívia v novom roku aj LMFAO, Metallica, Il Divo či Black Sabbath

Bohatá ponuka koncertov a festivalov všetkých žánrov čaká v novom roku našich rakúskych susedov. Podujatia sú hojne navštevované aj Slovákmi, všetky vstupenky sa dajú pohodlne kúpiť v sieti Eventim aj cez internet. Na mnohé koncerty navyše pripravuje organizátor aj autobusovú dopravu z Bratislavy. Návštevníkom tak odpadajú nielen starosti s parkovaním, ale môžu si koncert užiť aj s pivkom v ruke.

Ponuka je naozaj pestrá. V apríli potešia (isto nielen ženské) publikum štyria speváci pood značkou Il Divo. V máji pricestuje do Viedne popová dvojica LMFAO, v júni zasa legenda v pôvodnej zostave BLACK SABBATH. Ešte začiatkom júna sa len 40 kilometrov od Bratislavy začne najväčší rockový festival v strednej Európe NOVA ROCK. Prvý júlový víkend bude v areáli Ottakringer Areny vo Wiesene patriť milovníkom nestarnúcich evergreenov – Lovely Days festival. To najlepšie v žánroch jazz a blues prinesie The Nova Jazz & Blues nights 21. júla v rovnakom priestore rakúskeho Wiesenu.

Kompletná ponuka veľkých festivalov i koncertov v Stadthalle aj v malých kluboch je na oficiálnej stránke: http://www.skalarmusic.at/.

IL DIVO, 20. APRÍL 2012, WIENER STADTHALLE

Klasické romantické balady ale aj nezabudnuteľné svetové hity v originálnom podaní štyroch fešákov, ktorých spojil slávny Simon Cowell. V sprievode orchestra ponúknu najznámejšie piesne odeté do operného šatu a uspokoja tak nielen všetky prítomné ženy, ale aj menšinu pánov.

LMFAO, 11. MÁJ 2012, WIENER STADTHALLE

Bláznivá popová dvojica známa najma hitmi I'm sexy and I know it a Party Rock Anthem sa do Viedne vracia po úspešnom, vypredanom koncerte v klube Gasometer. Tentokrát si dali za cieľ vypredať veľkú Stadthalle, v ktorej v minulosti koncertovali legendy ako Rolling Stones, Queen i Red Hot Chilli Peppers. A všetci vedia, že tento cieľ vôbec nie je nereálny.

NOVA ROCK, 8. - 10. JÚN 2012, PANNONIA FIELDS II

Najväčší rockový festival v strednej Európe stihol ešte pred Vianocami zverejniť prvé mená z lákavého programu: Metallica, Slayer, Machine Head, Within Temptation a ďalší sú už v predstihu dostatočnou zárukou, že program trojdňovej letnej akcie bude opäť stáť za to.

BLACK SABBATH, 26. JÚN 2012, VIENER STADTHALLE

Kapela Black Sabbath využila symbolický dátum 11.11.2011 a ohlásila reunion v pôvodnom zložení. Vo Viedni vystúpia 26. júna v priestoroch miestnej Stadthalle. Vstupenky na koncert, na ktorý sa roky čakalo, sa  predávajú v sieti Eventim. V predaji budú aj lístky na autobusovú dopravu z Bratislavy do Viedne a späť.

LOVELY DAYS, 7. JÚL 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

Festival by mohol niesť prívlastok “oldies”, no jeho program láka čoraz viac aj mladšie ročníky. V minulých rokoch tu hrali legendy ako Toto, Santana, Roxy Music aj Robert Plant. Letné vydanie roku 2012 ponúkne v sobotné júlové popoludnie kvalitný program nielen pre pamätníkov.

THE NOVA JAZZ & BLUES NIGHTS, 21. JÚL 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

To najlepšie z jazz & blues každoročne prináša The Nova Jazz & Blues festival. Minulý rok mala svojim vystúpením ozdobiť aj Amy Winehouse, no práve počas podujatia sa k fanúšikom dostala správa, že skonala. Podujatie napriek tomu ponúklo vynikajúce koncerty od Jamie Cullum, Erikah Badu, Aloe Blacc, Keziah Jones a ďalších.

FM4 FREQUENCY, 16. - 18. AUGUST 2012, GREEN PARK ST.POLTEN

Dlhodobo jeden z 10 najlepších európskych festivalov! V predaji je prvá edícia najvýhodnejších vstupeniek na trojdňové podujatie. Program opäť ponúkne prierez tým najlepším, čo nová gitarová aj elektronická hudba ponúka. V minulých rokoch festival ozdobili hviezdy ako Foo Fighters, Muse, Radiohead, R.E.M. ... kto si trúfa uhádnuť, aké mená to budú toto leto?

SUNSPLASH RELOADED, 25. AUGUST 2012, OTTAKRINGER ARENA WIESEN

Reggae a ska sú poznávacím znakom pre Sunsplash Reloaded festival. Tradičný termín na konci augusta zaručí príjemné počasie. Areál vo Wiesen zasa neopakovateľnú, miestami až rodinnú atmosféru. Jednodňová akcia s možnosťou stanovania pri lese rozhodne stojí za to!

Vstupenky na všetky podujatia Skalar music sa na Slovensku predávajú exkluzívne v sieti Eventim.

Viac info:

http://www.skalarmusic.at/

Informácie pre music4U.sk poskytol Tomáš Holetz / Skalar music. Foto: Zdenko Hanout, Michael Taborsky