V Nitre sa chystá metalová smršť! Pre priaznivcov tvrdej hudby prichádza Panzer fest !

Prichádza ďalší zo série metalových koncertov ! Dňa 28. októbra  sa v Nitre uskutoční divoká smršť nesúca názov PANZER FEST. Fanúšikom tvrdej hudby sa predstavia tri slovenské a jedná česká skupina. Martyrium Christi

Česká death metalová skupina Martyrium Christi  patrí k skupinám, ktoré sa na scéne pohybujú dlhšiu dobu. Tato štvorka to spolu valcuje už deväť rokov. Začiatkom roku 2007 vydali po dlhej pauze druhý album "We will kill ... for you !" a opäť sa roztočil kolotoč koncertov a klubových vystúpení. V tom istom roku dokončujú klipy k piesňam "God Bless To My Killing" a "God of Death", ktoré bodujú u fanúšikov aj divákov.

Martyrium Christi - God of Death

[youtube]8kDG6iDVmS4[/youtube]

Majster Kat

Za vznik skupiny Trash metalovej skupiny MAJSTER KAT možno považovať rok 2001. V Apríli 2004 dostala ponuku na vystúpenie na najväčšom metalovom festivale More Than Fest. V Júni toho istého roku vydali svoje prvé demo, ktorého výsledná podoba a kvalita bola pre skupinu veľkým sklamaním, a tak ostalo len "šuflíkovým materiálom". Od Septembra 2004 do Mája 2005 kapela MAJSTER KAT prešla miernou stagnáciou a odohrala len niekoľko koncertov. Počas mája 2007 kapela nahrala svoj debutový 12 skladbový album s názvom SVÄTÁ ZVRHLOSŤ, ktorý v októbri 2007 vychádza v jednom z českých vydavateľstiev.

Majster Kat - Tieň minulosti

[youtube]vrTfUMpXJQA&feature=related[/youtube]

Phantasma

Phantasma vznikla už v minulom storočí (august 1992). V pôvodnej zostave nahrali svoje prvé demo s názvom "Destroyed,  ´cause he believed!". V tejto podobe nehrala dlho a a so striedaním viacerých členov prichádzali na svet nové projekty. V roku 1994 vydaly "Welcome to Heaven", o dva roky neskôr s názvom "Jazz For Jesus". Nasledoali ďalšie dva albumy -  "Jahve a "Gospel". V kapele neustále pretvrvávali zmeny zostavy.  Začala opäť koncertovať a pomaly začala pripravovať nový album. Až konečne po  dlhých a krvavých  rokoch sa  zase zatvorila do štúdia, kde nahrala EP “ALTERNATIVA 666“ , ktoré vyšlo v roku 2009. V tom čase už kapela tvrdo pracovala na CD “Book Of Phantasma“, ktoré sa podarilo nakoniec nahrať v júni 2010.

Phantasma

[youtube]AtU7yMhRiTc&feature=related[/youtube]

Catastrofy

Bratislavská trash metalová skupina Catastrofy vznikla v júni roku 2005 ako zoskupenie štyroch členov: Boris, Beňo, Marek, Maťo. V priebehu letných prázdnin dospeli k názvu CATASTROFY. Celý rok sme tvrdo pracovali, aby mohli koncom júna 2006 odohrať  premiérový koncert. Po druhom koncerte, v októbri 2006 fungovali v trojčlennej zostave. Nasledovali dlhé mesiace skúšania a koncertovania. V auguste 2010 nahrali prvých  5 pesničiek štúdiového EP s názvom DEEP ROTTEN NATION.

Koncert sa uskutoční28.10.2011 od 19 hod. do 23 hod. v RC NAOZZAY, NITRA , Kupecká ul. č.7. Vstupné je symbolických 5 €.

Spracovala: Katarína Gočová video: youtube.com