Najmladšia slovenská operná diva Patrícia Janečková nahrala debutový album

Debutový album najmladšej československej opernej divy Patrície Janečkovej, vychádza v exkluzívnom dvojdiskovom balení už 26. októbra.

V sprievode Orchestra Viva Musica! zaznejú pod taktovkou Oskara Rózsu najkrajšie operné árie a piesne, ale i duet s renomovanou českou opernou hviezdou, barytonistom Adamom Plachetkom. Súčasťou albumu je i DVD so záznamom júlového koncertu Patrície so symfonickým orchestrom na Viva Musica! festivale pred vypredanou Starou tržnicou, rozhovormi s umelcami a archívnymi zábermi z nahrávania a z priebehu súťaže.

Na CD je zaradených dvanásť sólových skladieb a jeden duet, ktorý si Patrícia zaspievala s vynikajúcim českým operným spevákom Adamom Plachetkom. Okrem duetu a sólových operných árií boli do dramaturgického výberu skladieb zaradené i piesne, s ktorými Patrícia bodovala práve v súťaži Talentmania, a vďaka ktorým si získala obrovskú priazeň televíznych divákov na Slovensku i v Čechách.

Mimoriadne talentovaná 13-ročná operná speváčka Patrícia Janečková  spieva od svojich štyroch rokov a je výnimočným zjavom na súčasnej hudobnej scéne, pričom odborná hudobná verejnosť vyzdvihuje predovšetkým jej nesmiernu hudobnú vyzretosť, intonačnú čistotu a kultivovanosť hlasu. Zo všetkých hudobných žánrov ju odmalička najviac fascinovala opera. Prvé reálne kontakty s operným javiskom absolvovala už ako členka Operného štúdia Divadla Antonína Dvořáka v Ostrave. Ako 10-ročná zvíťazila v konkurze ostravskej Janáčkovej filharmónie a dostala po prvýkrát možnosť zaspievať si so symfonickým orchestrom.

V roku 2010 sa stala absolútnou víťazkou súťaže Talentmania. V priebehu nasledujúceho roku nasledovalo nahrávanie debutového CD albumu i prvý verejný celovečerný recitál v sprievode symfonického orchestra v rámci Viva Musica! festivalu. V súčasnosti navštevuje súkromné hodiny spevu u vyhľadávanej českej opernej speváčky a pedagogičky Evy Dřízgovej-Jirušovej a po skončení štúdia na základnej škole sa chystá študovať operný spev do zahraničia.

Informácie a foto pre music4U.sk poskytla Barbora Drahovská.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.