Katarína Knechtová dokončila nový album

Tri roky od vydania prvej sólovej veľkej platne Zodiak prinesie Katarína Knechtová na trh svoj nový album nazvaný Tajomstvá. Zatiaľ čo na Zodiaku sa spojila s britským producentom Headom, Tajomstvá nahrávala s Rakúšanom Christianom Eignerom. Ako milovníčka Depeche Mode si Eignera nemohla nevšimnúť – už takmer 15 rokov je štúdiovým aj koncertným bubeníkom známej skupiny, spoluautorom  a spoluproducentom niekoľkých jej skladieb a spolupracoval aj na sólových albumoch Dava Gahana.

„Zamilovala som sa do jeho albumu Recovery a už pred dvoma rokmi som poslala jeho manažérovi svoje demá. Prekvapilo ma, že mi vôbec odpísal. Vraj to nie je zlé, ale mám na sebe ešte pracovať,“ vysvetľuje s úsmevom Katarína.

S najnovšími pesničkami Eignera naozaj získala a v priebehu tohto roka vyprodukoval spolu 11 skladieb na jej nový album. Ponesie názov Tajomstvá a na trhu sa objaví v priebehu novembra. Prvou známou skladbou z neho je aktuálny singel Kataríny Knechtovej Zopár slov.

Autorkou všetkých piesní je Knechtová, texty pre ňu napísali Rasťo Kopina a Vlado Krausz, jednu skladbu si prvýkrát vo svojej kariére otextovala Katka sama. „Nové pesničky sa v hudobných postupoch natoľko odlišujú od tých, ktoré sme používali v minulosti, že vôbec nebolo jednoduché spraviť k ním texty. Jeden z nich k pesničke Porcelán sme spolu s Rasťom tvorili naozaj len po jednotlivých veršoch a aj tak nám to trvalo viac ako dva mesiace.“

Album Tajomstvá nahrávala Knechtová vo dvoch viedenských štúdiách, len slovenské spevy vznikli v Prešove. O záverečnú mixáž sa v Anglicku postará Paul ‚P-Dub‘ Walton. Všetky pesničky existujú v Katkinom podaní už aj v anglických verziách, anglická mutácia jej novej platne určená pre zahraničné trhy vyjde pod názvom Love And Regret. Oba albumy vznikli aj vďaka Katkinej spolupráci s výkonnou českou producentskou spoločnosťou B4P.

Informácie a foto pre music4U.sk poskytla Eva Bacigalová.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.