Topfest dážď nepoložil: Odzneli SUM 41, Saxon či The Locos !

Uplynulý víkend sa niesol v znamení kvalitnej hudby. Nové Mesto nad Váhom privítalo už po ôsmykrát festival Topfest.  Takmer 21 tisíc ľudí, si mohlo pozrieť to najlepšie zo zahraničnej ale i domácej scény. Medzi najväčšie lákadlá festivalu patrili Sum 41, britská heavy metalová skupina Saxon, český Kabát či tradičné domáce festivalové chuťovky ako Horkýže Slíže či Desmod.

Prvý deň festivalu počasie nesľubovalo žiaden skvelý zážitok. Zima a hustý dážď však nedokázali odradiť nadšencov skvelej hudby a tak sa Topfest mohol pokojne začať. Cez kopec blata sme sa prebojovali k hlavnému pódiu, kde práve hrala kapela Xindl X. Tá dostávala publikum do tej správnej atmosféry. Po nich si na svoje prišli obľúbenci dobrej slovenskej muzičky, pretože na rad prichádzala dnes už 20 rokov existujúca skupina Gladiátor. Odohrali svoje najväčšie hity ako Hlavu maj hore, Pieseň o Medulienke či Láska, ktoré si pospevovali dokonca aj ich nie veľkí fanúšikovia.

Slovenskej hudbe sme ešte nedávali zbohom a tešili sa na vystúpenie slížov. Nadupaná smršť aj tak by sa dalo nazvať vystúpenie Horkýže Slíže. Vystúpenie splnilo očakávania a ľudia si pospevovali spolu s Kukom jeden hit za druhým. Najvtipnejšia recesia prišla na koniec v podobe hip-hopového čísla a piesňou Rnb Soul. Takto sa rozlúčili s fanúšikmi, ktorí spolu s nimi prespievali celé vystúpenie.

Zľutovanie s nami mala konečne aj príroda a po vytrvalom daždi konečne vyšlo slnko. Radovali sa mnohí a neváhali to osláviť skokmi do veľkej bahennej kaluže, ktorá sa v areáli vytvorila. Nadšenci SKA! sa mohli vyšantiť na španielskej formácii The Locos, milovníci tvrdšej hudby si užili fínsku skupinu Korpiklaani alebo legendu heavy metalovej scény Saxon.

Určitú dávku tajomnosti priniesli so sebou Wanastowi  Vjeci. Charizmatický spevák Robert Kodym dokázal svojim spevom vyrobiť zimomriavky asi každému fanúšikovi dobrej hudby. Skvelé svetelné efekty, staré dobré hity a profesionálne  muzikantské prevedenie. Aj takto sa dá zhrnúť vystúpenie českej legendy.

HORKÝŽE SLÍŽE

KORPIKLAANI

SAXON

WANASTOVI WJECI

Okolo polnoci prišla na rad slovenská ska formácia Polemic. Tí nenechali pokojným jediného človeka na festivale. Tanec a spev si užívali fanúšikovia ale aj kapela. V pokročilú nočnú hodinu rozprúdili krv v žilách a publikum si mohlo zatancovať na hity ako  Slnko v sieti, Komplikovaná či na piesne z najnovšieho albumu Horúce časy. Zábava a pozitívna energia zavŕšili piatkový program a my sme sa nemohli dočkať druhého dňa.

Sobotný deň už nebol upršaný a tak sme si mohli užívať festival bez akýchkoľvek prekážok. Po niekoľkých rokoch sa na Topfest vrátila košická kapela No Name. Spevák Igor Timko samozrejme nesklamal svoje verné fanúšičky a veľmi dobre vie ako na dievčatá. Veľa očných kontaktov a spolupráca s publikom, ktoré poslušne plnilo spevácke požiadavky lídra kapely. Nesklamali a predviedli to, čo sa od nich očakávalo.

Najväčším headlinerom večera boli punkači zo Sum 41. Tí samozrejme predviedli to najlepšie a rozpálili dav  natoľko, že privádzali fanúšikov do šialenstva. Spevák Derick Whibley pôsobil až nezastaviteľne a zdalo sa, že by svojou energiou mohol poháňať elektráreň. Smutný však bol odchod kapely z pódia. Skromným „bye“ pozdravil fanúšikov a  viac sa na pódiu neukázali. Priaznivici tak zostali bez jediného prídavku.

Skupina Kabát uzavrela festivalové šialenstvo a návštevníkom nezostávalo nič iné, ako pobrať sa domov či do svojich stanov. Plný dojmov sa už tešia na budúci rok a ďalší Topfest. Našim najväčším želaním však je, aby sme gumáky, nášho najlepšieho fest kamoša, mohli nechať o rok doma.

SUM 41

KABAT

ZÁVEREČNÝ OHŇOSTROJ

Viac fotografií nájdete na:

http://music4u.sk/2011/07/fotoreport-den-prvy-pocasie-na-topfeste-nebolo-prekazkou-prevladala-zabava/

http://music4u.sk/2011/07/fotoreport-den-druhy-pocasie-na-topfeste-nebolo-prekazkou-prevladala-zabava/

Text: Miroslava Kozáriková
Foto: Katarína Gočová

Read Previous

Fotoreport: Jubilejný piaty ročník Dobrého festivalu nepokazilo ani počasie

Read Next

Sobotňajšia párty so Sealom alebo ako oživiť Viedenskú štátnu operu

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.