Jazzfunková legenda Tower of Power roztancuje Bratislavu

Opäť jedna vynikajúca správa pre fanúšikov funku a džezu. 21. júla 2011 sa o 19.00 hod. v klube Majestic Music Club v Bratislave uskutoční ďalší zo série džezových koncertov pod hlavičkou ONE DAY JAZZ FESTIVALU.

One Day Jazz Festival už druhý krát v tomto roku prináša svetovú lahôdku hudobného neba. Hlavná hviezda festivalu je absolútna špecialita pre milovníkov soulovej hudby a funku, ktorá sa ešte nikdy predtým nepredstavila na slovenskej scéne.  Je to legendárna kalifornská  kapela z Oaklandu TOWER OF POWER, ktorá v Bratislave vystúpi  v takmer pôvodnej zostave. Strhujúca rytmická sekcia v podaní bubeníka Davida Garibaldiho a basistu Francisca Rocco Prestia zaručuje skvelú tanečnú party  doplnenú typickým charakteristickým zvukom  zostavy Tower of Power , barytónom , ktorého sa zhosťuje legendárny Stephen „Doc“ Kupka.

Na úvod festivalového dňa zaznie projekt Martina Valihoru RetroACT EXperience v zložení hviezdnych slovenských inštrumentalistov: Oskar Rózsa (bicie), Eugen Vizváry (klávesy) a Martin Valihora(bicie). Repertoár tejto zostavy je postavený na starých funkových groovoch a retro zvukoch. Projekt RetroACT EXperience mal absolútnu premiéru koncom októbra 2010 v Košiciach, kde originálne hudobné zoskupenie zožalo mnohonásobné ovácie, vyvolané nielen inštrumentálnym majstrovstvom ale aj neopakovateľným zvukom. V marci tohto roku sa

ONE DAY JAZZ FEST – prestížny hudobný projekt, ktorý sa môže pochváliť už 3-ročnou tradíciou. Cieľom projektu bubeníka Martina Valihoru je sprostredkovať a priblížiť kvalitný hudobný zážitok širokej verejnosti, a to prostredníctvom vystúpení tvorcov a interpretov svetovej, európskej i slovenskej jazzovej scény. Prioritou organizátorov festivalu je prehĺbiť vzťahy medzi domácou a zahraničnou jazzovou scénou, prinášať tých najkvalitnejších umelcov medzinárodnej scény a tiež zviditeľniť novátorské prístupy progresívnych mladých jazzových umelcov.

Na One Day Jazz festivale už vystúpili : George Duke, John McLaughlin, Lee Ritenour, Anthony Jackson, Michael Manson, Hiromi Uehara, Jef Lee Johnson, Don Grusin a ďalší…

Vstupenky sú už  v predaji v sieti Ticketportal www.ticketportal.sk

http://www.towerofpower.com

Santana / Tower Of Power – What is hip?

Informácie a foto pre music4U.sk poskytla Barbora Drahovská, PR manažérka podujatia.
video: youtube.com

Read Previous

Spevák Seal vystúpi zajtra na Jazz Fest Wien 2011

Read Next

Na Topfeste nevládlo blato, ale skvelá nálada!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.