Zuzana Smatanová, Kristína a Robo Papp – najlepšími priateľmi

Zažite s nami začiatok leta, aký tu ešte nebol. Nenechajte si ujsť vystúpenie Zuzany Smatanovej, Kristíny, Roba Pappa, Superstáristov a ďalších umelcov. Vychutnajte si krásne prostredie Kunovskej priehrady, oslávte 5-te narodeniny útulku pre psíkov a užite si popoludnie plné hviezdnych výkonov. Dňa 3. júla 2011 sa na Kunovskej priehrade pri Senici uskutoční benefičný koncert s názvom: 5 ROKOV NAJLEPŠÍM  – „Názov vystihuje našu prácu a úsilie o zachovanie dôstojnosti a sily najstaršieho priateľstva na svete – priateľstva človeka a psa, o čo sa ako útulok snažíme už 5 rokov„ - vysvetľuje člen n.o. Cerberus, Dušan Holič.

Silným magnetom pre všetkých návštevníkov budú určite vystúpenia slovenských interprétov. Tešiť sa môžete na 6-násobnú zlatú slávicu Zuzanu Smatanovú, našu minuloročnú zástupkyňu na Eurovision Song Contest Kristínu, Roba Pappa, Dominiku Mirgovú, Jakuba Petraníka, Oľgu Záblackú a Sama Tomečka. Staršie ročníky určite poteší nestarnúci elegán Otto Weiter so speváčkou Andreou Fischer, spestrením bude aj rocková skupina Kochanski a mnohí iní.

Celým podujatím nás budú sprevádzať moderátori Telerána televízie Markíza, Lenka Šóošová, Roman Juraško a seničan Ján Slezák. Ďalších gratulantov si organizátori zatiaľ nechávajú ako prekvapenie. Všetci účinkujúci a hostia vystúpia bez nároku na honorár, čim výrazne podporia benefičný charakter podujatia a pomôžu vyzdvihnúť hlavný cieľ celej akcie. „Tým je upútať pozornosť na problematiku útulkov, nielen širokej verejnosti, ale predovšetkým kompetentných členov spoločnosti a potenciálnych finančných partnerov.“ - uvádza Dušan Holič. Vstupné je dobrovoľné, pričom výťažok z neho poputuje senickému útulku.

Deti sa môžu tešiť nielen na vystúpenia psíkov, pripravený je pre ne aj nafukovací hrad, jazda na poníkoch, maľovanie na tvár a ďalšie disciplíny, kde môžu ukázať svoju šikovnosť a budovať pozitívny vzťah k štvornohým priateľom. Na koncerte nebudú chýbať ani aktuálni čakatelia na nový domov. Podporiť ich prídu aj majitelia psíkov, ktorí si svojich miláčikov z útulku už adoptovali. Koncert sa  uskutoční pod záštitou Mesta Senica, Rekreačných služieb mesta Senica a Mestského kultúrneho strediska Senica, za výraznej podpory sponzorov a partnerov. Ďalšie informácie a podrobnosti nájdete na stránke útulku: www.utuloksenica.sk

Účinkujúci: Zuzana Smatanová Kristína Robo Papp Dominika Mirgová Jakub Petraník Oľga Záblacká Samo Tomeček Otto Weiter Andrea Fischer rocková skupina Kochanski

Moderátori: Lenka Šóošová, Roman Juraško, Ján Slezák

Sprievodné akcie pre deti: nafukovací hrad, jazda na poníkoch, maľovanie na tvár, športové súťaže

Vstupné: dobrovoľné

Realizácia koncertu pod záštitou: Mesta Senica, Rekreačných služieb mesta Senica a Mestského kultúrneho strediska Senica, za výraznej podpory sponzorov a partnerov.

O neziskovej organizácii CERBERUS: Hlavnou náplňou činnosti n.o. je starostlivosť o opustených a týraných psov. Organizácia vznikla 06.06.2006. Samotný útulok bol otvorený 01.07.2006 v priestoroch bývalých kasární v Senici. Útulok má kapacitu 17 kotercov, ktorú plánuje v najbližšom období zväčšiť o 50 %. V súčasnosti je schopný pojať až 40 psov. Súčasťou je karanténna časť a psíci tu majú k dispozícii nielen priestranný trávnatý výbeh, ale aj špeciálny zateplený box na zimné obdobie. Dobrovoľníkom z n.o. sa podarilo vybudovať stabilnú základňu najmä mladých ľudí, ktorí v útulku pravidelne pomáhajú a organizujú zaujímavé akcie pre všetky vekové skupiny.

Informácie a foto pre music4U.sk poskytol Dušan Holič.