Easthetic festival aj s kapelami z východu – Puding pani Elvisovej, Kolowrat, Hostel a Sonicates

Organizátori druhého ročníka multikultúrneho festivalu Easthetic potvrdzujú po mnohých interpretoch zo západného Slovenska a niekoľkých zahraničných zoskupeniach tentoraz účasť kapiel z východu našej krajiny. Na podujatí, ktoré sa bude konať 5. a 6. augusta, sa ukážu Puding pani Elvisovej, Kolowrat, Hostel a Sonicates.

Všetky zoskupenia by sa mali predstaviť na hlavnom pódiu. Košická, najmä však v Bratislave pôsobiaca formácia Puding pani Elvisovej bola na prvom Eastheticu jednou z najväčších hviezd a preto sa v programe objaví aj tento rok. Vlani v júni ešte nemala vydaný album Pí a tak z nej na našom festivale odohrala len tri skladby. Tento rok Pino, Viliam, Slivka a Miloš určite pridajú ďalšie veci z tejto nahrávky. Kolowrat sú košickou kapelou, ktorá nahrávky vydáva prostredníctvom vydavateľstva Slnko records. Na konte majú dva albumy - Vrany sa vracajú (2006) a Slnko je vo veži (2009) a okrem iných aj hit Ja a slečna Ts. Sonicates je indie-popové duo z Bardejova, ktoré tvoria dvaja mladíci - Patrik a Stano. V roku 2009 vydali debutové EP s piatimi pesničkami, ich ostatnou novinkou je pieseň On the loose of the world. Hostel je michalovsko-sobranecká skupina, ktorá na lokálnej scéne pôsobí už niekoľko rokov a počas tohto obdobia prešla rôznymi zmenami.

Na Eastheticu by sa mali predstaviť so skladbami ako Duchowia alebo Dáme si w bare. Už skôr organizátori Eastheticu potvrdili pre tento rok účasť nasledovných interpretov: Dubioza Kolektiv, Para, Vidiek, Kamp!, The Uniques, Midi Lidi, Ink Midget & Pjoni, Steaming Satellites, Hudba z Marsu, Vetroplach, Rara Avis, Moja reč, Rosy, Lixx, L Plus a Michael Kelso. Easthetic festival sa bude konať rovnako ako vlani v stredisku Hôrka, približne 10 kilometrov od Michaloviec.

Permanentky na podujatie si záujemcovia a záujemkyne môžu zakúpiť v sieti Ticketportal. Cena dvojdňovej vstupenky je v súčasnosti 12 eur.

PUDING PANI ELVISOVEJ - GRAMATIKA

[youtube]eXSnFPxKhM0[/youtube]

SONICATES – THIS ONE

[youtube]sBifcwjtX9o[/youtube]

Oficiálne webové stránky Easthetic festivalu: www.easthetic.sk, www.facebook.com/easthetic www.twitter.com/eastheticfest

Informácie a foto pre music4U.sk poskytol Ján Papač, PR manažér podujatia. titulná foto: Zdenko Hanout