Na Easthetic festivale aj poľská skupina Kamp! a domáca Para

Letný Easthetic festival, ktorý sa tento rok uskutoční 5. - 6. augusta na Zemplínskej šírave, zaokrúhľuje počet potvrdených interpretov na desať. Najnovšími kapelami v zozname sú Kamp! z Poľska a bratislavská skupina Para. Už skôr organizátori potvrdili účasť formácií Noisecut, Ink Midget & Pjoni, Steaming Satellites (A), Hudba z Marsu, Vetroplach, Midi Lidi (CZ), The Uniques a Vidiek.

Trio Kamp! pochádzajúce z mesta Lodž sa sformovalo v roku 2008. Ich tvorba, ktorá by sa dala charakterizovať ako melodický synth-pop, pripomína najmä 80. roky. V Česku hudobníci koncertovali s Midi Lidi, doma v Poľsku supportovali Hurts. Tento rok si zahrali aj na slávnom americkom podujatí South by Southwest (SXSW) v Texase.

Skupinu Para zrejme ani netreba bližšie predstavovať. Už roky patrí k stáliciam na slovenskej scéne, pričom ich koncerty bývajú často vypredané a na festivaloch majú neraz viac ľudí ako popredné zahraničné zoskupenia. Najbližšiu sobotu (23. apríla) kapela v košickom priestore Kasárne/Kulturpark ukončí svoje aktuálne jarné turné. V lete sa chystá odohrať len niekoľko koncertov a jedným z nich bude vystúpenie na Eastheticu.

Dvojdňové vstupenky na 2. ročník multikultúrneho  podujatia sa dajú kupiť v sieti Ticketportal. Cena permanentky štartuje na bezkonkurenčných 9,90 eura. Easthetic festival, ktorý vlani oživil kultúrne dianie na východe Slovenska, sa bude konať rovnako ako v roku 2010 na stredisku Hôrka, asi 10 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Návštevníci sa dočkajú i divadiel, filmových projekcií či streetartu. Druhý stage budú mať tento rok pod palcom ľudia z košického priestoru Kasárne/Kulturpark.

KAMP!: Heats

[youtube]wvS9CTs5ZM8&[/youtube]

PARA: Otec

[youtube]mlmk6TTAbAU&[/youtube]

PARA: Abstinent

[youtube]NAxjlsDgWcQ&[/youtube]

Oficiálne webové stránky Easthetic festivalu:

www.easthetic.sk

www.facebook.com/easthetic

www.twitter.com/eastheticfest

Informácie a foto pre music4U.sk poskytol Ján Papač, PR manažér podujatia.