Na Bažant Pohodu sa vracia duo Lamb!

Po legendárnej britskej skupine Portishead potvrdili organizátori letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2011 aj ďalšiu britskú kapelu, ktorá má blízko k trip hopu. Do Trenčína pricestuje manchersterské duo Lamb.

Lab mali na trenčianskom letisku vystúpiť už v roku 2009, no kvôli predčasnému ukončeniu festivalu po páde krytej arény už svoj koncert odohrať nestihli. „Preto sme nesmierne radi, že ich máme v tohtoročnom programe,“ hovorí Veronika Vrabcová z Agentúry Pohoda.

Lamb patrili k popredným elektronickým skupinám prelomu tisícročia, v roku 2004 však ohlásili koniec a obaja aktéri – Andy Barlow a Lou Rhodes – sa začali venovať svojim sólovým projektom. Lou Rhodes sa dvakrát predstavila aj na Bažant Pohode a jej vystúpenia sa radia k nezabudnuteľným.

V roku 2009 sa Lamb vrátili na koncertné pódiá, ani jeden z hudobníkov sa však nevyjadroval o možnej dlhodobejšej budúcnosti značky Lamb. Až ku koncu minulého roku oznámili, že budú nielenže naďalej koncertovať, ale chystajp sa aj do štúdia, aby mohli nahrať svoj piaty radový album, prvý od roku 2003. Album s jednoduchým názvom 5 by sa mal dostať na trh 5. mája.

„Aj keď ma vyzval, aby som našla jediný dôvod, prečo by sme nemali nahrať ďalší album, nenapadol ma ani jeden.“ (Lou Rhodes)

„Koncom leta 2005 sme spolu s Andym telefonovali. Andy hovoril o tom, ako mu veľmi chýba Lamb,“ hovorí Lou Rhodes. Dvojica sa opäť tvorivo spojila a podľa Lou je práca na novom materiáli nesmierne príjemná: „Vždy sme tvrdili, že nebudeme pracovať na novom albume, kým nebudeme mať čo povedať niečo nové. A ten čas prišiel…“

Na pätnástom ročníku Bažant Pohody, ktorý sa uskutoční od 7. – 9. júla 2011 na letisku v Trenčíne, sa okrem iných predstavia Moby, M.I.A., Public Image Ltd., Magnetic Man, Beirut, Imogen Heap a desiatky ďalších interpretov.

Lamb: B-line

Dnes, 14. marca, sa končí predaj vstupeniek za akciovú cenu, od utorka 15. marca budú stáť pernamentky na celý festival 69 € a jednodňové lístky na sobotu 59 €. Na mieste budú pernamentky za 89 € a sobotňajšie vstupenky za 69 €. V predaji sú aj parkovacie miesta, lístky pre držiteľov preukazu ZŤP alebo ZŤP-S i kombo lístky pre držiteľov preukazu ZŤP-S a ich sprievodcov. Deti do 12 rokov (vrátane) majú vstup zdarma.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.

Informácie pre music4U.sk poskytol Mário Gešvantner, PR manažér podujatia.
foto: last.fm
video: youtube.com

Read Previous

Slovensko opäť privíta Chicka Coreu a Garyho Burtona!

Read Next

Spravte hit z pesničky skupiny Hex

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.