Easthetic festival spustil predpredaj – dvojdňová porcia kultúry už za 9,90 eura !

Multikultúrny Easthetic festival, ktorý sa tento rok bude konať 5. - 6. augusta na Zemplínskej šírave, spustil predpredaj. Dvojdňové vstupenky na 2. ročník letného podujatia sa dajú kupiť exkluzívne v sieti Ticketportal. Cena permanentky štartuje na bezkonkurenčných 9,90 eura, čo je menej ako vlani. Za túto sumu si budú môcť záujemcovia lístok kúpiť až do 15. mája. Po tomto termíne sa cena vstupenky zvýši na 12 eur.

Okrem spustenia predpredaja organizátori potvrdzujú aj ďalších dvoch interpretov. K avizovanej trojici Noisecut, Ink Midget & Pjoni a Steaming Satellites (A) pribudli skupiny Hudba z Marsu a Vetroplach. Obe tieto formácie zahrajú na našom festivale po prvý raz. Hudba z Marsu, ktorá na scéne pôsobí už 15 rokov, má na konte hity ako Šakalík, Compuphonic, Astronaut či Továreň na sny. Vlani sa prezentovali koncepčne zaujímavým albumom Orchester z Marsu.

Vetroplach vedie už od roku 2002 spevák Jožko Vrábel, známy tiež zo skupiny Billy Barman. Kapela vydala tri štúdiové albumy - Ak Vás omrzeli jednofarebné šarkany, Unisex a Maličkosti. Na brehu „slovenského mora“ by nemali vynechať svoje najznámejšie piesne ako Smej sa, Ty mi budeš rozumieť, Poďte k nám alebo Tancuj, tancuj.

Hudba z Marsu

Easthetic festival, ktorý vlani oživil kultúrne dianie na východe Slovenska, sa bude konať rovnako ako vlani na stredisku Hôrka, približne 12 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Návštevníci sa dočkajú napríklad divadiel, filmových projekcií či streetartu.

Hudba z Marsu: Šakalík

[youtube]sVOHnvN_STo[/youtube]

Vetroplach: Ty mi budeš rozumieť

[youtube]yhbFNGFO7FU[/youtube]

Oficiálne webové stránky Easthetic festivalu:

www.easthetic.sk

www.facebook.com/easthetic

www.twitter.com/eastheticfest

Informácie a foto pre music4U.sk poskytol Ján Papač. video: youtube.com