Inekafe ukončilo svoje zatiaľ najväčšie a najúspešnejšie turné vo svojej histórii!

Skupina Inekafe pred pár dňami ukončila svoje prvé klubové turné po siedmych rokoch po Slovensku a Českej republike. Inekafe Tour 2011, ktoré bolo zatiaľ najväčšie a najúspešnejšie turné kapely za celú jej históriu, trvalo takmer mesiac (11.01. – 09.02.) a zahrňovalo presne 15 beznádejne vypredaných koncertov v týchto piatich mestách (Praha 2 x, Brno 4 x, Banská Bystrica 2 x, Košice 2 x a Bratislava dokonca až 5 x).

Pripomeňme, že turné vzniklo z pôvodne plánovaného iba jediného koncertu v Bratislave, avšak po jeho vypredaní v rekordne krátkom čase (cca 3 hodiny) a následne pridaného druhého koncertu (vypredaného už len za 1 hodinu!!) sa potom na základe týchto skutočností zostavilo tour, ktoré vo finále videlo bezmála 20.000 ľudí (len na piatich bratislavských koncertoch po sebe v klube MMC ich bolo každý deň 1.300, čo znamená spolu 6.500 ľudí), ktorí videli vždy 90-minútovú show poskladanú z takmer 30 pesničiek zo všetkých doterajších albumov.

Skupina jazdila s vlastným technickým zázemím, zvukárom a osvetľovačom, svoj program poctivo nacvičovala takmer mesiac pred turné a počet členov posádky vrátane samotnej kapely, technikov atď., ktorá brázdila spolu slovenské a české mestá bol 13, aj toto číslo vyjadruje skutočnosť, že išlo o najprofesionálnejšie pripravené a najväčšie turné Inekafe doposiaľ! Fanúšikmi aj akreditovanými médiami boli všetky koncerty hodnotené vždy týmto jedným spoločným menovateľom: „jeden fantastický a neuveriteľnou energiou nabitý koncert s dokonalým fungovaním vzájomnej väzby medzi kapelou a jej fanúšikmi, ukážkový príklad úžasnej vzájomnej chémie, ktorá sa len tak na iných koncertoch nevidí, proste unikátny fenomén“. Unikátom tohto turné bolo v neposlednom rade aj 20 hostí, ktorí dostali možnosť sa prezentovať pred vypredanými klubmi. Momentálne sa členovia kapely už venujú svojim zamestnaniam a prioritou pre kapelu na najbližšie obdobie ostáva dokončiť tento rok verejnosťou už netrpezlivo očakávaný nový štúdiový album (bude to prvý štúdiový album po ôsmych rokoch od vydania zatiaľ posledného „Bez udania dôvodu“ v roku 2003).

Najbližšie koncerty Inekafe plánuje len na pár limitovaných a vybraných letných festivaloch, ktorých termíny kapela zverejní behom najbližšieho času na svojej internetovej stránke www.inekafe.sk. Fotografie z INEKAFE TOUR 2011 je možné nájsť na oficiálnej facebook stránke kapely Inekafe (official) www.facebook.com/inekafe.

Informácie pre music4U.s poskytol Roman Fecko, manažér skupiny. foto: Katarína Gočová