Koncom novembra zahreje bratislavské publikum United Flavour a Mr. Cocoman & Solid Vibes

Svet pohlcuje globálne otepľovanie,  bratislavské MMC koncertné šialenstvo v podobe českej multikultúrnej skupiny United Flavour. Tá však 26. novembra nebude jediná, ktorá privedie ľudí do varu. Na jednom pódiu s nimi vystúpi Mr. Cocoman & Solid Vibes.

United Flavour netreba zvlášť predstavovať. Reggae kapelu tvorí sedem členov s koreňmi z rôznych kútov sveta – španielska speváčka Carmen, jeden zo zakladateľou skupiny Djei z afrického Pobrežia Slonoviny, Popradčan Split, českí rodáci Velocity, Standa a Jaro a z Kalifornie pochádzajúci Bill.

Skupinu založili v roku 2004 a počas svojej existencie hrali s viacerými zvučnými menami. Predskakovali hviezdam ako Kelis, Gentleman, Manu Chao či Shaggy. V našej krajine spolupracovali s bratislavským A.M.O.

Pred dvomi rokmi sa zúčastili International Live Award. V hlavom rakúskom meste obsadili druhú priečku a zároveň najlepši hodnotenie od odbornej poroty. Počas ich doterajšej kapely vydali jeden nosič s názvom Unity. Spolu s ním vyšlo aj DVD z koncertu v pražskej Lucerne, kde zahajovali vystúpenie nemeckého reggae speváka Gentlemana.

United Flavour: Babylon

V súčasnosti United Flavour oznámila záver nahrávanie druhého štúdiového albumu a vydať ho plánujú vo februári budúceho roka. Počas marca a apríla predstavia tento album naživo na klubovom turné po Česku a Slovensku.

Fanúšikovia sa na konci novembra majú na čo tešiť. Kapela je známa svojím temepramentom, energickým vystupovaním, divokým reggae rytmom a pestrou koncertnou show.

Výpomocou bude Mr. Cocoman & The Solid Vibes

Mr. Cocoman & The Solid Vibes je v podstate mladá česká kapela –  vznikla v roku 2006. Jej frontmanom je Mr. Cocoman. Jeho začiatky s reggae však siahajú do roku 2002, ku kapele Vokokos. Spoločným menovateľom so skupinou United Flavour je perkusionista Standa Vít. Na ňom a Markovi Eichlerovi (spolupracuje s kapelou “Ruchadze”) stoja rytmické sekcie. Gitaristom obohacujúcim zvuk o citlivý elektrický zvuk je Petr Eichler. O melodiku sa stará Martin Červinka, bývalý člen jednej z najznámejších českých reggae kapiel Švihadlo a tiež kapely Vokokos.  Kapelu dopĺňa Junior Delay od mixážeho pultu. Vystúpenia sú tak obohatené o dubové efekty a zároveň je zvukárom kapely.

text: Katarína Gočová
foto: ireport.cz, myspace.com
video: Youtube.com

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.