Jan Mital a Gionno sa hlásia debutom Plány a sny

Mladý hudobník Jan Mital žijúci v Prahe strávil minulý rok v štúdiu Valec s hudobníkmi z IMT Smile a spolu pripravili jeho debutovú platňu Plány a sny, ktorá vychádza dnes. Na albume sa nachádza jedenásť stredno-prúdových gitaroviek. O väčšinu textov sa postaral Vlado Krausz a štyroma prispel Lukáš Duchovič. Nahrávku produkoval Lukáš Kolja Kolivoška a koprodukoval Ivan Tásler.

„Album vznikal pomerne dlho. Skoro rok. Bolo to spôsobené hlavne tým, že žijem v Prahe a chlapci majú štúdio v Bratislave, pričom fungujú po celom Slovensku, takže nebolo jednoduché skĺbiť termíny všetkých zúčastnených,“ spomína Jan Mital na vznik pesničiek, ktorý vzťah k hudbe zdedil po svojom otcovi.

Práca v štúdiu s hudobníkmi formátu IMT Smile bola pre mladého hudobníka veľkou školou. „Bolo skvelé sledovať hlavne ich zápal a zaujatie pre muziku. Sú to profíci, ktorí dokonale ovládajú svoje nástroje a majú obrovský cit pri tvorbe nových vecí,“ neskrýva svoj obdiv J. Mital.

Na ich odporúčanie našiel stálych muzikantov a kapelu pomenovali Gionno. „S chlapcami sa hrá skvele, keďže sú to fantastickí muzikanti a aj po ľudskej stránke všetko klape tak, ako má,“ pochvaľuje si spevák spoluhráčov, s ktorými odohral nielen klubové koncerty, ale sa stihli predstaviť aj na veľkých letných open air festivaloch.

Jan Mital a Gionno uvedú debut na svetlo sveta v sobotu 2. októbra v Towers Restaurant v Bratislave. O mesiac neskôr ich čaká český krst v pražskom Rock Café.

Ukážky z albumu si môžete vypočuť na www.mital.sk alebo gionno.sk Jan Mital a Gionno Plány a Sny (Aventa, 2010) 1. Čas zmien 2. Budeš mojou 3. Chýrna zem 4. Plány a sny 5. Padám 6. Čo nás spája 7. Normálny deň 8. Kráčam tmou 9. Nech sa vráti 10. Ostaň, aká si 11. Viac Informácie pre music4U.sk poskytol Edo Kopček. Foto: Martin Stránka