Nezabudnuteľný koncert Seala v Prahe

Minulý utorok, teda 6. júla, prebudil celú pražskú Tesla Arénu spevák Seal, ktorý sa postaral o nezabudnuteľný hudobný a tanečný zážitok. Odzneli všetky jeho známe hity, ba dokonca aj skladby z pripravovaného albumu, ktorý výjde až v septembri tohto roku.

[pre Music4u.sk píše Katarína Mutkovičová]

Na Seala som sa veľmi tešila. Dorazili sme pred Tesla Arénu krátko pred siedmou hodinou, pred ktorou sa už zbieralo veľa fanúšikov. Vyzdvihli sme si vstupenky a uprednostnili malé občerstvenie pred spevákovým predskokanom.

Seal si dával dosť načas, a tak sme čakali. Verila som však, že to čakanie bude stáť za to. Svetlá zhasli a zaznel elektronický úvod. Seal otvoril tento koncert skladbou „Papa Was A Rolling Stone“ (The temptations). Do tejto hudby sa nedalo ináč, len tancovať. Už dávno som si tak koncert neužila. Spevák sa pekne po česky pozdravil a pokračoval známymi skladbami ako „Crazy“, „ Its a mans mans world“, „If u dont know me by now“ alebo „Just like before“ . Každá skladba bola dynamická a nedovolila ani trochu oddýchnuť. Iba pri skladbe “Kiss from a rose“ nastal v hale menší pokoj a všetci krásne spievali spolu so Sealom. Počas tejto pesničky držal Seal v ruke žltú ružu, ktorú však nedal nikomu. Žeby si ju nechával pre manželku Heidi? Jeho hudobný doprovod tvorili, okrem iného, aj štyri saxofonistky. Jedna z nich pôvodne otvárala koncert menším sólom.

Často sa mi na koncertoch stáva, že sa hrá pieseň, ktorá ma neosloví, nebaví. Koncert Seala bol výnimkou. Aj teraz mi v ušiach znie skladba „The Right life“, ktorá bola tiež jednou z koncertných.

Zo Sealových slov nebolo ťažké pochopiť, že láska má v jeho živote veľmi dôležité miesto. Nič sa tomu pocitu nevyrovná - pocit milovať a byť milovaný. Veľa sa popísalo o jeho jazvách na tvári. Tieto podľa jeho vyjadrenia nepochádzajú z násilia. Spevák trpel roky zvláštnou chorobou, ktorá spôsobila zjazvenie na tvári. Prejav choroby sa však posledné roky ustálil. Seal vyrastal u adoptovaných rodičov, keďže jeho vlastní rodičia neboli schopní sa o neho dostatočne postarať. Ako mladý účinkoval v rôznych bluesových skupinách. Jeho hudobný zlom nastal v momente, keď spoznal producenta Adamski (vlastným menom Adam Tinley), s ktorým nahral trhák „KILLER“. V súkromnom živote je Seal šťastný s modelkou Heidi Klum, s ktorou sa spoznal v roku 2003. Od vtedy tvoria jeden z najšťastnejších párov v mediálnom svete. Každý rok oslavujú ich výročie s rodinou a ich deťmi. Seal je v tomto bezpochybne veľký romantik. Otcom Leni, prvej dcéry Heidi Klum, je pôvodne Flavio Briatore, s ktorým bola ešte pred Sealom. Hedi však tvrdí, že Seal je Lenin skutočný otec. Aj keď Heidi oslovujú všetci stále ako Heidi Klum, oficiálne nesie Sealové priezvisko, Samuel.

Späť však ku koncertu. Pódium nebolo oddelené zátarasami ako obyčajne. Priamo pred ním stáli fanúšikovia. Ženy z prvých radov sa mohli počas koncertu dotknúť Seala, prípadne, zdieľať s ním očný kontakt. Ja sama som sa pri tom pohľade a šťastí rozplývala. Tieto pocity pochopia iba ľudia, ktorí majú podobne radi hudbu tohto nigérijsko-brazílskeho speváka ako ja. Skladby „Bring it On“, „Killer“ a „Future Love Paradise“ nás ešte raz poriadne roztancovali. Seal dal dva prídavky. „Amazing“ - na ktorú som sa osobne už nevedela dočkať. Druhý prídavok zahral sám na gitare. Skladba nesie jednoduchý text so slovami ,,You belong to me, I belong to you ouoh ouoh,,. Táto skladba mi znela v ušiach celú cestou domov..

Koncert Seala bol jeden nezabudnuteľný zážitok, ktorý by som si opäť veľmi rada zopakovala.

SETLIST: Papa was a Rolling Stone It's A Man's Man's Man's World I Can't Stand The Rain The Beginning Love´s Divine All For Love Waiting For You It's Alright Knock On Way I Lie My Vision The Right Life Kiss From A Rose Future Love Paradise Killer Crazy Bring It On Amazing I Belong To You Text: Katarína Mutkovičová Foto: Zdenko Hanout
Tags: ,