Reportáž: Kto spieval v PKO ? Kevin Costner ?

AMERIKA. Toto slovo doslova rezonovalo celým PKO počas koncertu Kevina Costnera, 25.3.2010. Naše hviezdy z Československej Superstar už nemáme kam strčiť, tak zaplnili miesto aj na tomto evente, hneď vo foyer za sprievodu Juraja Tatára. Nevydarený americký predskokan vo forme blondínky s gitarou naznačoval, že hlavná hviezda nás zrejme neprekvapí ničím výnimočným.

Keď sa rozsvietili obrazovky nad pódiom a človek sa pozeral na asi 10min zostrih Costnerových filmov, mal pocit, že je skôr v kine ako na koncerte. Samozrejme, že obsah bol vysoko dramatický, srdcervúce spomalené zábery, ktoré mali asi gradovať očakávanie samotnej hviezdy.

Kevin prišiel na pódium ako Pán celého vesmíru a posielal bozky na všetky strany. Hudobný výkon takmer nulový, všetko ťahala kapela a gitara na jeho krku plnila viac dekoratívnu funkciu ako hudobnú. Jednak ju ani nebolo počuť, asi keby náhodou celebrita netrafila, a celkovo si na nej ani moc nezahral. Melódiu zabezpečovala elektrická gitara mladého muža a vokály ťahal druhý, o niečo starší gitarista, ktorého si človek mohol na pohľad ľahko pomýliť so samotným Costnerom. Pozornosť pútal z kapely asi len huslista, ktorý prežíval celé dianie natoľko, že mu vlasec praskal jeden za druhým. O tomto človeku sa ale aspoň dá povedať, že hral a hrať aj vedel. Texty stále o láske a snoch, priamočiare, ničím výnimočné, asi ako celá táto akcia. Myslím, že ak nie všetci, tak aspoň 99% ľudí šlo na tento koncert aby videli Kevina ako herca, nie ako speváka, alebo nebodaj hudobníka. No keď ani jeho charizma neprebila celé toto predstavenie, myslím, že je to veľmi zlé štádium. Silné americké reči, rozpažené ruky a prst ukazujúci hore.

Ľudia okolo si ani len neklepkali nohami, stáli ako sochy. Občas sa nejaký starší pár pohupol v kolenách, všetci do seba liali pivo. Podaktorí vyzerali už dostatočne spoločensky unavení, aby zvládli celé country- rockové dianie.

Zhodnotím to asi takto: prišla som, videla som, stačilo mi, odišla som. Ego tejto hviezdy nemá hranice a typ takéhoto amerikanizmu môže zabrať asi len na jednoduchších ľudí. Divím sa, že si ho neobjednala nejaká naša úžasná politická strana, lebo na tú príležitosť by bol najvhodnejší. Pripomenulo mi to heslo našich hodov „hudba, tanec, klobása“. Možno ako pozadie do menšieho klubu by to nebolo zlé, keby ste boli s dobrou partiou. Znechutená podávam môj uhol pohľadu, vyberte si z toho čo sami chcete.

Text: Veronika Štalmašková Foto: typescast.com Video: Youtube.com

02 comments on “Reportáž: Kto spieval v PKO ? Kevin Costner ?

  • jan , Direct link to comment

    No tak z hentohoto sa neda vybrat nic,,asik len tolko,ze pravdepodobne si tam cakala,ze ta tam rovno pretiahne,,heeh,,no nestalo sa tak,,tak tu je teraz tvoja reakcia na to…no pomlcim o tom,kdo toho v zivote dosiahol viac,ci ty,ci kevin…jedina napln tvojho zivota je skodit a ohovarat ostatnych…kedze ty si nestastna sama zo seba,zo svojho zivota,kdory stoji tak za hovno..

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.