Noisecut majú nový klip k piesni Rieka

Slovenská kapela Noisecut zverejnila svoj nový videoklip k piesni Rieka z ich ostatného albumu BLIIIZKO. Idea scenára vyšla od kapely, natáčanie a strih videoklipu zabezpečili ALMOSTAR (Dušan Bustin a Palo Priekop). Viac v rozhovore so speváčkou Bety K. Majerníkovou.

Noisecut má nový klip k piesni Rieka. Kto vymýšľal koncepciu?

Nápad je veľmi jednoduchý a vyšiel od nás, konkrétne od Lososa. Kapela pláva na loďke v poetickom prostredí a postupne sa odhaľuje fakt, že sa to všetko vlastne odohráva medzi panelákmi v Petržalke. Pôvodný zámer režiséra bol zobrať to celé na jeden záber, neskôr sa to však volným spádom vyvinulo inak.

Prečo ste si vybrali petržalské chorvátske rameno?

Práve toto prostredie nás inšpirovalo. Petržalka sa spája s klišé betónovej džungle, ale realita je taká, že sa v nej nachádza viacero malebných miest, ktoré majú atmosféru. Konkrétne chorvátske rameno, na ktorom napríklad hniezdia labute a vychovávajú tu medzi panelákmi svoje mláďaťa. Toto miesto korešpondovalo s náladou pesničky Rieka.

Oplatí sa na Slovensku točiť klipy?

Ide o to s akým zámerom ich muzikanti točia. Ak chce na klipe niekto zbohatnúť, tak sa mu to určite neoplatí. My sme chceli ilustrovať náladu pesničky Rieka. Klipy robíme výnimočne a tento sme vnímali ako rozlúčku s albumom BLIIIZKO. Bol to moment, v ktorom sme uzavreli jednu kapitolu Noisecut. A teraz už pilne pracujeme na novom albume. Nevnímali sme to ako investíciu, skôr sme chceli spraviť radosť nám a snáď aj niektorým ľuďom – a to sa oplatí.

Noisecut: Rieka

Ako prežila kapela Noisecut rok 2009 a čo vás čaká v tomto roku?

Rok 2009 bol pre nás intenzívnym koncertným rokom. Odohrali sme ich tri možno aj štyrikrát viac ako za predošlé roky. Na pódiu sme sa udomácnili a naozaj nás to tam baví. Hrali sme skvelé koncerty na skvelých festivaloch a v dobrých kluboch. Najviac nás tešilo, že na nás začali byť ľudia zvedaví a že sa to odrazilo na atmosfére koncertov. Tento rok však máme v pláne hrať trocha menej a naopak tráviť viac času v skúšobni, skladať, písať a cvičiť nové veci.

Kedy plánujete nový album?

Stanovili sme si konkrétny termín na tento rok, ale nebudem ho ešte prezrádzať. Uvidíme, ako sa nám bude dariť. Začína sa nám črtať pekný rôznorodý materiál, Losos skladá a sampluje o dušu, ja sa snažím sústrediť na nový balík textov, Japonec má novú španielku a M maká za bicími. Držte nám palce, dáme do toho všetko!

Napísala: Jana Šlinská
Foto: biotech-studio.com
Video: Youtube.com

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.