Koncert gitarového kráľa

Zatiaľ, čo nad víkendami vládne ošiaľ letných festivalov, Prahu pohltila v stredu večer 15.júla bluesová legenda B.B. King. V Tesla aréne bolo vidno všetky vekové kategórie, kývajúce hlavami do rytmu a klepkajúce nohami.

Možno bola chyba riešiť celý priestor miestami na sedenie, pretože podaktorí by sa určite radi hýbali aj viac, no vzhľadom na tento typ podujatia to bol zrejme najvhodnejší spôsob. Úvodné skladby boli odohrané bez „King-a“, vďaka čomu práve vynikla celá kapela. Každý člen mal vyhradený priestor pre svoje sólo a využili ho do najmenšieho detailu. S príchodom „Kráľa“ povstala s burácajúcim potleskom celá aréna a po vyjadrení vďaky, že sa mohol po rokoch vrátiť sa ľudia neubránili úsmevu. Práve tento fenomén sprevádzal celý koncert.

Napriek tomu, že to bol vynikajúci blues, ktorému neubralo na kráse ani nie úplne najlepšie ozvučenie, nikto nemal šancu cítiť sa „blue“. Len ťažko uveriť, že tento vynikajúci hudobník, sympatický gentleman a neskutočne vtipný pán má 83 rokov! Kokteil inteligentného humoru doplneného nenapodobiteľnou mimikou a jedinečným zvukom Gibson Lucille preniesol celú sálu do iného sveta. Vzduchom sa šírila neskutočná pohoda a energia. Rušivé momenty nenastali, až na jednu náruživú fanynku, ktorá sa nechala pod pódiom strhnúť atmosférou a nakoniec bola miernym násilím vyvedená. Na záver si „B“ podal ruku s fanúšikmi, ktorí sa k nemu predrali a s úsmevom na tvári odkráčal z pódia. Všetci si môžeme len želať, aby sme sa dožili tak vysokého veku a mali pohľad na svet ako B.B. King. Táto partička „mladíkov“ zanechala v každom zúčastnenom nezmazateľnú stopu.

Napísala: Veronika Štalmašková
Foto: Zdenko Hanout

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.